04.01.15

Just be happy

"Není vtipné, že den za dnem se nic nemění, ale když se podíváte zpátky, všechno je jiné?"

Den za dnem. Minutu za minutou. Prostě někdy si ani neuvědomujeme, že žijeme. Jsme myšlenkami úplně jinde, zamoření do jiných plánů a jiných situací, které se nám dějí, ale vlastně si neuvědomujeme, že život je to, co probíhá právě teď. Ne včera. Ne zítra. Teď. A ano, rozhodně neříkám, že je neustále špatné až moc přemýšlet. Někdy je to právě naopak správné - jen nesmíme dopustit, aby nás to připravilo o štěstí, které třeba ještě nevidíme. I zázraky zaberou čas.
Nežiju zase tak dlouho, abych tady psala nějakou typografii, ale když si uvědomím, jak ten rok utekl strašně moc rychle a že jsem to ani nestihla postřehnout, zhrozím se. Vybavuji si většinu štěstí a radosti, ale i pádů a neúspěchů. Kolikrát jsem nějaké špatné situaci mohla zabránit tím, že jsem se v ní tak nešťourala a nevěnovala jí tolik svého času? Nevím jestli jsem ráda nebo ne, že neznám odpověď.

Svoje dobré, pozitivní pocity a myšlenky by jsme měli dávat pozitivním věcem, ale svými negativními by jsme neměli krmit špatné věci. Je to zvláštní, ale je to pravda. Když jsme šťastní, většinou ani nevíme proč, prostě to neřešíme, ale když jsme smutní, pitváme sami sebe do posledního dechu.


Každý by se měl naučit ovládat svoje pocity. Teď si možná říkáte, že to není nic těžkého a že to děláte. Ale vzpomeňte si třeba na den, kdy jste ráno vykročili špatnou nohou a celý den jste byli mrzutí a podráždění, a nijak jste se to nesnažili změnit, i když jste tím třeba lidem, které milujete, ublížili. Naopak když ráno začnete s pozitivní náladou, kterou si udržíte po zbytek dne, budete mít skvělý den. To je logické, ale neovlivníme to, jak se budeme cítit po probuzení. Ale už něco jiného je, když vstanete s negativními myšlenkami a dokážete je změnit na pozitivní. Řeknu vám, je to hodně těžký. A chce to trénink. Opravdový trénink, co vyžaduje boj sám se sebou a spooooustu času. Ale když se to naučíte, máte vyhráno.☺

A proč je to vlastně tak důležitý? Proč se prostě nemůžeme vymáchat ve svém vzteku a smutku a druhý den být zase OK? To samozřejmě můžeme. Dělá to každý, je to prostě lidský. Na tom není nic zas tak hrozného. Důležité ale je si to uvědomit. Uvědomit si ty negativní špatné myšlenky a zabránit jim v napáchání škod jinde než jen v naší hlavě. Když vydáváte negativní energii, stávají se vám i negativní věci. Je to prosté. Když ale naopak myslíte pozitivně, vidíte více štěstí, více šancí, více dobrých věcí a hlavně - vidí to i svět.

Takže mluvme o věcech, které milujeme. Milujme ty dobré věci. Nevěnujme náš drahocenný čas negativním myšlenkám. Prostě buďme šťastní. Buďme šťastní s tím co máme, a mezitím můžeme pracovat na něčem, co chceme. Je to těžké, ale nikdy nebudeme mít něco lepšího, když nebudeme vděční za to, co už máme.☺Doufám, že se článek aspoň trochu líbil, bylo to zase něco jiného, ale já jsem prostě člověk co dost o takových věcech přemýšlí, tak jsem se s tím musela někde svěřit :D Zase ono to tak fakt nevypadá, ale naše nálada a pocity jsou jedna z nejdůležitějších věcí, které ovlivní naše životy, a které můžeme ovlivnit i my, i když se nám to zdá nemožné. :)


People are prettiest when they talk about something they really love with passion in their eyes. 

3 komentáře:

 1. Máš naprostou pravdu! Tvůj článek by měl být inspirací pro nás VŠECHNY!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ježiš strašně moc děkuju Zuzko!!! Hrozně mě to potěšilo, fakt moc děkuju!!♥

   Vymazat
 2. Tak tenhle článek je tak pravdivej, až to bolí! :D

  OdpovědětVymazat

Děkuju všem za úžasné a milé komentáře❤️