28.01.15

Kde hledat motivaci?

Ahoj moji milý čtenáři! :)
Dnešním článkem bych chtěla trochu rozebrat jednu z nejdůležitějších věcí pokud máte nějaké cíle a sny - motivaci. Myslím, že každý by měl mít někoho nebo něco, co mu vždy dodá sílu a energii se nevzdat. Já osobně si myslím, že kdyby mě nic nemotivovalo, cvičení nebo cokoliv jiného by mi tak dlouho nevydrželo. Je to prostě vaše opora, když zrovna nevidíte svojí vlastní.


1. Najít vzor v sobě samotném
  Rozhodně by jste měli mít největší motivaci sami v sobě, a to vážně. Musíte vědět, proč danou věc děláte, ať už pro cokoliv - zdravé tělo, vyrýsované svaly, štíhlejší nohy, menší boky anebo třeba jíst cokoliv chcete, aniž by to na vás šlo jakkoliv poznat. A hlavně vás to musí bavit. Pokud cvičíte jen abyste v létě v plavkách neměli 'milana' a povislý zadek, a vůbec si cvičení neužíváte, je vám to úplně k ničemu. Děláte jen kvůli létní fit badass postavě a zbytek roku se zase budete cpát BigMacem a stěžovat si, že se vám vrátila celulitida.  
Musíte se naučit se mít rádi, ať už jste se svým vzhledem spokojení nebo ne. Nebojte se mít             rádi. Milujte se! Každý někde začínal, nikdo se nenarodil s tělem svých snů a perfektní kondičkou,     s kterou všechny v posilovně rozseká. Musíte si to sami vydřít, a pak teprve uvidíte, jak se                   postupně měníte. A to chce čas a spoustu dřiny a hlavně víru v sami sebe. A pak teprve uvidíte               zázraky.

2. Nesrovnávat se s ostatními
"Chci její postavu.", 
"Kdybych měla nohy jako ona, tak si pískám!", 
"Ty by jsi byla hubená i když by jsi nic nedělala, taky chci mít takový štěstí."
Ale že by jste pro ty tak skvělé nohy jako má nějaká holka z instagramu něco udělali, to už ne, že?
 Znám docela dost lidí, co právě tohle dělají. Strašně moc chtějí postavu jako victoria's secret modelky, ale že by vstali z gauče a šli si třeba zaběhat, to už je hranice, kterou nikdy nepřekročí :D. Anebo jsou tu i lidi, kteří pro sebe opravdu něco dělají, ale pořád se s někým srovnávají. "Nemám sixpack jako ona, stehna jako ona, sílu jako ona, pihu na tváři  jako má ona,.." a bůhví s co ještě. Prostě hledají všechno, co oni nemají.
Ale sakra proč?
Neříkám, že není dobré mít někoho, kdo vás motivuje a líbí se vám jeho postava nebo životní styl, to vůbec! Ale neustálé porovnávání sám sebe s někým jiným vám vaší postavu nezlepší. Nikdy nebudete ta holka s dvoumetrovýma neskutečně štíhlýma nohama. A ta dlouhonohá hubená holka nikdy nebude vámi.
Neexistuje nic co by vám bránilo být ještě lepší.


3. Hledejte, hledejte a hledejte
Je nekonečno způsobů, kde brát motivaci. 
Může to být nějaký obrázek, fotka, citát, osoba anebo třeba jen vaše představa. Myslím ale, že je důležité nějakou inspiraci mít. Ať je to kdokoliv nebo cokoliv. Ano, samozřejmě buďte motivací hlavně sobě, ale vůbec není špatně když máte motivaci i v někom/něčem jiném! Někdy prostě potřebujeme nakopnout!  
Na tohle mám jen jednu radu - hledejte! Jsou tu stránky jako třeba we heart it, tumblr, instagram, facebook, pinterest, youtube, bloglovin,.. ale můžete se motivovat i někým z vaše blízkého okolí! Hledejte obrázky a texty. Pište si cviky a recepty. Sledujte nějaké motivační lidi. Nebojte se na něco zeptat, kontaktujte své vzory! Určitě vám každý rád poradí! I on totiž jednou začínal a i on má nějaké motivace. A kdo ví, třeba zrovna vy budete jednou pro někoho největší motivačním vzorem! :))
O čem by jste chtěli další článek? :)


4 komentáře:

 1. Úžasné jako vždycky.:-) tvá věrná fanynka klárka:-D

  OdpovědětVymazat
 2. Motivační články mam nejraději! :) jsi skvěla!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju moc!♥ Opravdu si toho moc vážím :)

   Vymazat

Děkuju všem za úžasné a milé komentáře❤️