21.02.15

Smile and show the world how beautiful you are

I přes neuvěřitelně dlouhý název článku, kterým mě inspirovala Demi Lovato v knížce Staying strong, lze jednoduše vyčíst, že to opět bude na způsob mých geniálních myšlenek a důležitosti pozitivního myšlení a radosti.


Asi než se hned vrhnu na tohle téma, uvedu příklad, rovnou ze svého života. 
Každý máme dny, týdny, kdy nevstáváme zrovna s happy náladou na rozdávání. Kdy nám přijde, že nic nestíháme, i když máme dostatek času. Kdy jsme zrovna myšlenkami jinde, než kde by jsme správně měli být, a kdy se nám prostě nijak extra nedaří. Tyhle dny jsem měla zrovna nedávno. Ráno jsem vstala, unavená a rozlámaná, školu jsem nějak přežila, pak letěla na trénink, vrátila se večer, kdy jsem byla ráda, že si stihnu něco přečíst do školy, odepsat přátelům, uvařit si večeři a jít spát. A druhý den to samé. Prostě jako naprogramovanej robot. Ale jelikož si tyhle věci rychle uvědomuju, řekla jsem si, že potřebuju udělat změnu. A to hned. 
Dva roky zpátky jsem se seznámila s důležitostí pozitivního myšlení. Opravdu mě to naučilo neskutečně mnoho věcí, které mě zachránily, a ještě dlouho zachraňovat budou. Ani už si je neuvědomuji, staly se mojí každodenní rutinou, která se ale záhadně ztratila. Ale to se nedá ztratit, to má každý v sobě
V ty dny jsem si říkala, co se s nimi, - co se se mnou - stalo. Proč už to nejde tak lehce jako dřív? 
Odpověď je fakt primitivní, prostě jsem starší, a věci beru jinak. Mám mnohem víc povinností a čeká mě spoustu zkoušek, které ovlivní celý můj život. TO  ALE  NENÍ  ŽÁDNÁ  VÝMLUVA.


Dřív se mi strašně líbily citáty, které říkaly něco na způsob: "Směj se, a svět se bude smát s tebou."
Prostě všechnu mojí radost, energii a vášeň viděl i svět. To znamená, že když jsem šťastná, dějí se mi hezké věci, protože co vydám, to dostanu zpátky, dvojnásobně.  
No, a teď jsem zrovna pozitivní myšlenky nevydávala, takže se mi nedostávalo ani tolik pěkných a příjemných věcí, jako když jsem šťastná. A to jsem moc dobře věděla. 
Takže další ráno už jsem nevypla znechuceně budík a nezabručila si, ale usmála se, a změnila svojí náladu na úplně jiný level. Představila jsem si něco pěkného, co se mi ten den má stát, anebo na co se těším. Anebo prostě něco, co mám ráda. A jakmile jsem cítila, že se cítím mnohem líp, věděla jsem, že mám vyhráno. Skoro. 
Všechno, co jsem poté jen musela udělat, je si tu náladu udržet. A bylo fakt vtipný a skvělý, když jsem vylila sklenici plnou vody po celém stole a ještě se tomu zasmála. Anebo že jsem se opět bouchla do boku o roh kuchyně. Jsem hold střevo, to už vím dlouho. Anebo že mi ujel výtah, tak půjdu po schodech, a je mi úplně buřt, že se ty schody opravují. Prostě si nestěžuju a nenechám si zhoršit náladu totálními blbostmi. 
A to je přesně to, co všichni děláme. Necháme se rozhodit každou kravinou, co se nám stane. Pak tomu někdo říká den blbec. Já tomu říkám úplně normální den, protože těmto špatným věcem nevěnuji vůbec žádný čas a pocity. A naopak dobrým věcem se snažím dávat všechnu radost, kterou v sobě mám. 
A přiznejte si, zaujme vás víc člověk, který si neustále na něco stěžuje a trápí se hloupostmi, anebo člověk, z kterého doslova čiří pozitivní energie a smích? S takovými lidmi se přece tráví čas lépe, nebo snad ne? A to je přesně, o čem se tady snažím celou dobu mluvit psát.  Když jste šťastní, nejenže jste šťastní vy, ale i všechno kolem vás. 
Celý týden jsem vstávala s dobrou náladou. I když se mi zrovna dvakrát nechtělo si radostně poskočit, když jsem věděla, že mě čeká náročný den, a už v půl šesté ráno jsem si vařila ovesnou kaši. Ale ten den uběhne tak či tak, takže je jen otázka, jak ho strávíte - dobře, nebo špatně. A já ho rozhodně strávím jak nejlíp to jde! Doufám, že se mi zase podaří myslet víc a víc pozitivně. Když si totiž vzpomenu, jak jsem se tyhle všechny věci sama učila a používala je den co den, zjistím, že jsem byla fakt šťastný člověk. A to jsem i teď.

Takže pokud jste si tohle přečetli, děkuji vám, a doufám, že i vy porazíte negativní pocity, a konečně se odpoutáte od věcí, které vás táhnou dolů.
Dobrou noc! :))
Jaké chcete téma na příští článek?
 "Lidé jsou krásnější, když mluví o něčem, co opravdu milují, s vášní v jejich očích." :)
V ájině to prostě všechno zní líp!


Takových obrázků mám opravdu na rozdávání :D
"Lepší být ten, kdo se usmál, než ten, kdo se neusmál zpět."

2 komentáře:

 1. Já miluji tyto citáty, dříve jsem taky byla takový.. negativní člověk, něco se mi nezadařilo, tak jsem si nechala zničit celý den a další ráno zkusit začít na novo... a teď? "Carpe diem", jsem nejšťastnější, lidé se se mnou smějí a já mám radost i za ně :) Lepší život :) A stačilo tak málo :)

  http://myway-tofitness.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je krásné! :)) přesně tak, stačí jen málo, a celý svět je najednou lepší :)

   Vymazat

Děkuju všem za úžasné a milé komentáře❤️