07.03.15

Healthy lifestyle?

Ahoj :))
Tímhle článkem chci vypsat skoro všechny mé myšlenky, které si mi v hlavě promítají už několik měsíců a stále jsem je tak trochu nepochopila. A je to na opravdu nečekané téma - zdravý životní styl :D
Přijde mi, že většina lidí to bere asi jako Žer všechno a buď tlustá anebo Nejez nic a buď hubená. Nic jiného prostě nejde. A věci se zásadně dělí jen na ZDRAVÉ a NEZDRAVÉ. Nic jiného by jako taky nešlo.  
Ano, já se třeba snažím jíst z větší části zdravě, ale zase kdybych si už nikdy nesměla dát nic sladkého nebo extratučného, raději bych šla cestou žer co chceš a buď tlustá
A pokud si vážně myslíte, že si victoria's secret andílek nikdy nedá nic co obsahuje víc jak 5g nezdravých tuků a denně jí jen saláty a misku zrní, můžete rovnou i říct, že je Země krychle a ty záhadné modročerno/bílozlaté šaty jsou vlastně kus dortu.
Člověk by měl jíst úplně vše - jak zdravé (které by se sice měli jíst více), ale tak i ty méně zdravé věci. Nic bych nenazývala úplně zdravým ani nezdravým. Ani jakýkoliv kus zeleniny není tak zdravý, abychom mohli jíst jen ten jeden druh a nic jiného. A když si dáte zmrku tak nepřiberete deset kilo a také to neznamená, že jste porušili celý svůj režim a všechna námaha a dřina byla k ničemu. Takhle to prostě  nefunguje
Lidé už si prostě zvykli na to, že tu jsou i jiná jídla než jen jabko a mrkev. A je úplně normální ty věci jíst, pokud teda nejíte kýbl nugetek a dvojité extra slané hranolky z KFC denně. Nikdo na světě nejí úplně zdravě. Neprospěje vám sice pizza každý den, ale to ani salát. Jídla se musí střídat. A pokud se v jídle až moc omezujete, děláte nešťastné akorát tak sami sebe, protože si myslíte, že danou věc nesmíte, a pak máte stokrát větší tendenci si jí dát - a pak třistakrát větší tendenci si to vyčítat.

Také bych chtěla zmínit to, že mi někdy přijde, že lidi soupeří kdo jí víc clean a healthy. Poučují ostatní, že párek v rohlíku by jako prostě k svačině nešel, a ať po čokoládové tyčince předpokládají, že jednou skončí jako účastníci sumo zápasu. 
Ti co tohle dělají jí zásadně jen kuře s rejží, salát a nejtučnější věc, kterou si dají, je banán. A to je přesně ten důvod, proč jim to většinou vydrží tak týden dva, a pak sní půlku sídliště, protože je přepadne mlsná, a ta většinou dopadá.. no, no... jak to dopadá :)
Pokud chcete jíst zdravěji anebo se o to i zajímat hlouběji, dělejte to opravdu, protože vás to baví. Ne aby jste náhodou nesnědli o 100 kilojoulů víc než vaše kamarádka. Ne aby jste chtěli všem dokázat, že vy jste ten hrdina, který dokáže říct NE čokoládě. Ne aby si o vás lidi mysleli, že jste super, protože žijete zdravě. Prostě to dělejte, protože to máte rádi. VY to máte rádi. VY to děláte pro SEBE.


A to je pro dnešek vše. Já doufám, že to nebyl článek o ničem, a že to mohlo někomu i něco dát :)
Užijte si krásný den! :)

4 komentáře:

 1. !!! úplně mi mluvíš z duše a souhlasím s tebou .. úžasný článek :-)
  nesnáším odsuzování lídí, kteří vyznávají zdravý životní styl, dají si čtvereček čokolády nebo zákusek, a okolí hned reaguje: vždyť to není zdravé! to se může? to mě teda dokáže zvednout ze židle :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně, taky s tebou naprosto souhlasím!! :D Jinak moc děkuju za milý komentář :))

   Vymazat
 2. Úžasný článek! Píšeš opravdu skvěle!:)

  OdpovědětVymazat

Děkuju všem za úžasné a milé komentáře❤️