20.04.15

Enjoy the little things

Ano ano, zase anglický nadpis, ale já je tak miluju :D
Ahoj!
Samozřejmě zase článek, kde vás nenásilně nasměrovávám k radosti a úžasu života. Alá blog patnáctileté holky :D
ALE tohle mi přijde fakt moc důležitý. 
Někdy mi přijde, že jsme tolik zaneprázdnění tolika někdy i nepodstatnými věcmi a klademe důraz jenom na ně. I když nás třeba ani nedělají šťastnými. Jako štěstí často bereme jen důležité a velké věci. Třeba peníze. 
Hodně peněz = hodně věcí →→→ štěstí.
No, někdo to tak možná má, ale pokud mu vážně stačí jen balík peněz, je opravdu, ale opravdu chudý.
Jako neříkám, že by mě pár milionů navíc neudělalo šťastnou :D Ale rozhodně ne na dlouho a navíc ani ne tak, jako mi dělají radost úplně běžné věci. Prostě bych byla ráda, že mám prachy a můžu si koupit nějakou hmotnou věcičku. Ale z té ta radost taky jednou vyprchá.
Já si třeba den neumím představit bez maličkostí, které mě dávají úžasný pocit štěstí a radosti. Například když se ráno vzbudím a hned se těším na ten den. I když se nic extra neděje. Jen písemka z fyziky, a ta teda šťastným podkladem opravdu není :D
Prostě dokázat se umět radovat z jakékoliv blbosti i maličkosti. To je podle mě štěstí. Když v rádiu hrají vaší oblíbenou písničku. Když si při dešti otevřete okno dokořán a jen posloucháte ten zvuk kapek a cítíte ten krásný čerstvý vzduch. Když vidíte někoho koho milujete šťastným. Když víte, že druhý den je volno. Když jste šťastní a ani nevíte proč. Když poprvé ucítíte vůni jara. Když se na vás usměje úplně cizí člověk. Když vám milá prodavačka dá jabko zdarma (vlastní zkušenost :D). Když jste prostě spokojení se vším, co máte, anebo když si třeba uděláte radost a koupíte si něco nového. Nebo když mě napadne článek na blog (heuréka!).
Prostě mít z těch všech věcí, které vám aspoň malinko zpříjemní den, opravdovou radost. Ne jen "Jůů" a konec vší světové radosti :D
Já například miluju, když poslouchám člověka, který mluví o něčem, co má rád. Cokoliv. Nesejde totiž na tom, o čem mluví, ale jak o tom mluví. Vidět tu malou jiskru v jeho očích, která se každým dalším slovem čím dál více rozzařuje. Prostě jeho radost je náhle i mojí radostí, a nemám k tomu žádný oficiální důvod. Prostě to tak je. Anebo když se někdo raduje i z té největší blbosti, kterou pro něj uděláte. To se pak cítím jako superhrdina co zachránil svět.
A i tuto radost se snažím co nejvíce užít.
Chci tím prostě říct, že i když jsme neustále zaneprázdnění hromady věcmi, život zatím utíká. A tyhle krásné maličkosti se dějí každý den, i když je třeba někdy nevidíme a nevšímáme si jich. Ale jsou tu. Někdy je dobré přestat přemýšlet a plánovat s chvíli se porozhlédnout okolo sebe a všimnout si věcí, kterých byste si normálně nevšimli. Okolo vás je spousta věcí, které vás dělají šťastné. Stačí jen otevřít oči a za nějaký čas si uvědomíme, že všechny tyhle maličké věci byly ve skutečnosti velké.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuju všem za úžasné a milé komentáře❤️