19.05.15

Change your life(style)

Ahoj všichni :))
tenhle článek bude trošku mix všech témat, které se přibližují k tématům mého blogu :D Měla jsem ho v plánu vydat už minulý týden, ale pořád jsem nebyla spokojená. Tak jsem šla běhat a nějak se to srovnalo samo :D
Myslím, že teď už přesně vím, co všechno napsat :))
Takže nebudu už prodlužovat úvod, jak je u mě tradicí, (:D) a přejdem k článku!

Začnu asi u zdravého životního stylu.
Spousta lidí si pod tím prostě představí fitko, sport, zdravé jídlo a vysekanou postavu. To je sice většinou skutečnost, ale je to opravdu vše? Myslím, že ten, kdo žije nebo se snaží se zdravým životním stylem spřátelit později zjistí, že to zdaleka není jen tohle. Nemusíte cvičit 24/7 ani jíst pořád jen tak, jak by odborníci na dietu z krásná.cz (to nemyslím zle! Ale někdy se opravdu zasměju nad tím, co dokáží napsat :D) určili za vhodné. A už vůbec nemusíte mít hamstringy až se z nich zatočí hlava nebo břicho, u kterého nelze určit, jestli patří holce nebo klukovi. A vlastně nemusíte mít vůbec svaly. Zdravý životní styl je, když navážete vztah s vaším tělem tak, abyste se milovali. Jak zvenku, tak zevnitř. Být se sebou spokojení a milovat se. Ano, tohle je podle mě pravý zdravý životní styl. A k tomu můžete chroupat třeba jabko, ale to už je na vás :D :) 
Ano, asi není úplné zdravé být zdravý s Colou a extra dvojitým kýblem hranolek (samozřejmě dietní colou! :D)
Ale zase kolikrát to s tím lidé až moc přehání.
"Ty sis vzala sušenku?! Hrabe ti? Nežiješ náhodou zdravě?"

Anebo mi přijde i hloupost určovat, co je správně dělat/jíst a co ne. 
Například že sacharidy znamená, že všichni budeme tlusté bečky, ovoce jen dopoledne a večer známe jen bílkoviny! A cvičit je nejlepší v tolik a tolik hodin a vypít minimálně 2l vody, jinak počítejte že zemřete dehydratací, jo a nespěte víc jak 9 hodin, budete líní! A nedejbože jíst po páte hodině!
Podobných věcí je všude nespočet. 
Jo, třeba opravdu sacharidy nejsou tak úžasné, a třeba opravdu organismus potřebuje aspoň okolo těch 2 litrů, ale každý jsme jiný. Někdo má rád slanou snídani a sladké si dožene v jinou dobu, zatímco ostatní se pořádně nacpou sladkým už ráno a zbytek dne třeba už nic sladkého nepotřebují. Nebo v mém případě milují sladké NONSTOP :D. Samozřejmě, že jsou věci, které jsou pro všechny nejspíš lepší. Ale to neznamená, že všechno ostatní je špatně.
A jak jsem řekla - každý jsme jiní. Můžete obdivovat modelku, která se řídí paleo dietou a můžete taky chtít vypadat jako ona, ale to ani zdaleka neznamená, že vy se stejnou dietou budete mít stejnou postavu. Vám by třeba bohatě stačilo začít víc cvičit. A každý máme jiné silné stránky, a třeba časem zjistíte, že jste se svojí spokojenější než byste byli třeba s postavou té modelky. Protože jí vyhovuje něco jiného než vám, a vám zase něco jiného než jí. Někdo může mít dokonalé nožky z běhání, někdo zase z posilovny a někdo se tak už narodil.
A to vůbec neznamená, že pokud nejste od přírody takoví, jací byste si přáli být, že takoví nikdy nebudete. 
Nic nás prakticky neomezuje. Jen náš mozek. Ten dělá, ať tomu chceme věřit nebo ne, všechno. To on nám určuje limity. MY si je určujeme. Když chcete a opravdu tomu věříte, dokážete vše. 
Teď jen rozeznat to, zda to opravdu chcete, nebo zda si jen myslíte, že to chcete. V tom je obrovský rozdíl. Já si kolikrát myslela, jak si bůhvíjak věřím, že dokážu nemožné, ale když jsem si opravdu věřila, zjistila jsem, že předtím jsem chtěla sakra málo. Předtím jsem si totiž stále v hloubi duše nalhávala, že si to musím myslet, abych to dokázala. Ale doopravdy jsem si to nemyslela. A taky vše není hned, že jo :)) Ani úspěch v životě, ani pevný zadek. 
Teď když už jsem se trochu přesunula do i normálního a ne jen zdravého života, mám ještě jednu dodatečnou věc, kterou chci zmínit.
Píšu to tady asi po miliontý, ale od toho se opravdu odvíjí vás život. Pozitivní myšlení. Hahaha, a je to zase tady :D 
Ale nebojte, nebudu se opakovat. nebo aspoň doufám
On se od toho vážně odvíjí váš každodenní život. Já teď na nějakou dobu zabočila myšlenkami jinam než jen na radování se z toho, že vůbec žiju, a už mi přijde, že mám nějakou jinou, horší náladu. Já už se na tom přemýšlení stala faktycky závislá. Teď mám asi absťák nebo nevím :D
Ne vážně, pokud vám přijde, že poslední dny, týdny nebo dokonce i měsíce nebo roky nebyly tak skvělé, jak jste od nich očekávali, a že váš život tak nějak putuje, zatímco vy máte jiné starosti. změňte pohled. Na všechno :)
Ono i to nevinné stěžování si má dost silnou roli. I když si to kolikrát neuvědomujeme.
Vstaňte a hned ráno se usmějte (všichni milují úsměv!) a buďte co nejvíc šťastní, jak dokáže být. Někdy je to těžší a někdy naopak mnohem lehčí, než to vypadá. Ale když si to včas uvědomíte, můžete to změnit. A nemusíte mít k radování se ani důvod. A i kdyby, těch důvodů jen přes milion! Jak od milující rodiny tak po vůni květin. Nebo samozřejmě že vás čeká snídaně! To mi ráno hned zlepší náladu nejmíň o 40%! :D
Myslete na cokoliv, co máte rádi. Nebo si třeba napište seznam :) Zjistíte, že těch věcí je vážně spousta. A to jste vypsali jen ty, na které si zrovna vzpomenete. Přitom jich jsou několik-set násobky!
A další a další věci poznáte :) a i další a další dobrá jídla ochutnáte!
Ne, vážně nemám hlad :D
Proč tak nějak přežívat, když se můžete radovat?


- odpověď taky neznám :)

No, a to bude asi pro dnešek vše. Popravdě jsem se trochu obávala, že to bude krátký článek a že se tady moc nerozepíšu. A ejhle, mé čtyři prsty, se kterými umím psát bijou do klávesnice jak o život! :D
Já doufám, že se vám článek aspoň trochu líbil :) Já vím, že mi to někdy trvá, ale radši budu vydávat články trošku pomaleji a dám si na nich opravdu práci, než abych něco splácla každý druhý den. Snad to chápete :)
Mějte se nádherně a usmívejte se na co nejvíce věcí to jde!♥


9 komentářů:

 1. Pekné, pekné. To sa mi páči, Nici.... Ne:-D Prostě zase úžasný článek, nad kterým mě donutíš přemýšlet ještě dlouho potom...!
  S pozdravom a prianím pekného dňa, tvoje nejlepší kamarádka Klárka:-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale nepreháňaj, miláčik! :D♥ ďakujem velmi pekne

   Vymazat
 2. Nemůžu si pomoct, tvoje články se fakt dobře čtou. Super super :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju moc. Ty jo, naprosto vím, jak ses cítila, měla jsem to podobně :) Sice ne až tak, ale hlavní je, že jsme si to obě uvědomily. A jinak je skvělé, že běháš i 15km, já se zatím dokopala ke 14km, a to mi zase na nějakou dobu stačí :D
   Rozhodně se ráda podívám, napiš mi sem odkaz :)
   Hezký den♥

   Vymazat
  2. http://runeatandtravel.blogspot.cz
   Do patnáctky ti chybí už jen kilák :D !

   Vymazat
 4. krasny clanek :)

  OdpovědětVymazat

Děkuju všem za úžasné a milé komentáře❤️