03.05.15

Weight

Krásný třetí májový den všem!
Máme před námi nový (a pevně věřím že krásný) měsíc!
Což pro některé znamená nechápavé koukání do kalendáře, jak ty 4 měsíce mohly tak rychle uběhnout a summerbody nikde :D
Ale přece ještě dva měsíce, ne?! :D
Pro mě to znamená měsíc plný závodů, ale pomalu, hodně hodně pomalu, se s nimi začínám smiřovat.
Haha, to si povíme za měsíc :D
No a teď k článku!
Čím dál víc častěji mě překvapuje, jak je tolik slečen ovlivněno spíš svojí váhou, než svojí postavou. Přiznejte se, která z vás si nechá tímto číslem zkazit náladu, či dokonce dostane výčitky svědomí?
Ano, je možná super pocit mít nižší váhu než holky ve vašem okolí, ale nízká váha nemusí znamenat žádnou celulitidu nebo ne-povislý zadek :). Prostě určuje, jak jste těžcí. Pokud jste hold vysocí, je jasný, že nebudete vážit stejně jako nějaký skřítek (respektive jako já :D). A jestli aktivně sportujete nebo cvičíte - a samozřejmě jíte nějak přiměřeně zdravě, je jasné, že vaše tělo bude tvořeno spíše ze svalů. A svaly jsou prostě těžší než tuk, takže se opravdu nemusíte leknout, když zjistíte, že jste pár kilo přibrali, i když jste makali a jedli zdravě jak nejvíc to jde.
Pokud už chcete zhubnout, zaměřte se hlavně na vaše míry. Můžete totiž přibrat 2kg a zároveň ztratit několik centimetrů přes pas nebo přes stehna. Za tohle vás žádná kouzelná krabička s čísly nepřesvědčí, že jste ztloustli.
Uvedu svůj příklad. Minulý rok, když jsem začala cvičit a jíst zdravěji, jsem na začátku roku vážila 51kg. Celý půlrok jsem se vůbec nevážila, vážení pro mě nebylo žádnou každodenní rutinou, ani žádnou podstatnou věcí. Změřila jsem si hlavně míry a dala si nějaký vysněný termín, který jsem stejně zapomněla, ale to není důležitý, kdy bych mých vysněných mír chtěla dosáhnout. A když jsem si ve zvědavosti v květnu stoupla na váhu se 46kg a s mnohem lepšími mírami, bylo na čase zatancovat oslavný taneček! I přes to, že jsem se na váhu vůbec nezaměřovala. Možná jsem si řekla, že by to kilo dvě dolů jít mohlo, ale takový rozdíl jsem vážně nečekala. Pak přišlo léto, kde jsem dokonce vážila o kilo-půl méně. V sprnu-září jsem měla poměrně stresové období, a strašně často jsem řešila, co zrovna jím a kdy si dám další jídlo. I když mezi tím byla třeba 5ti hodinová pauza, prostě jsem to plánovala. Dokonce jsem i jedno období řešila kalorie. P A N E B O Ž E Nicole! Vůbec nechápu, jak se to stalo, ale i to vážení mi začalo přijít z neznámého důvodu zajímavé a začala jsem vážit poměrně často. Ale když jsem viděla 44 kilogramů, řekla jsem si, že to vážně nechci. I když jsem jedla pravidelně a nijak nehladověla ani nic podobného. 44 kilo mi přišlo na můj věk a výšku málo a co je nejdůležitější - přišla jsem si úplně bez energie. A ani moje postava mi nepřišla bůh-ví-jak-úžasná. Začala jsem se více zaměřovat na svaly a zdraví a uvědomila si, že můžu jíst mnohem více, a i musím, abych měla vůbec nějakou sílu a energii cvičit a běhat. Teď vážím 48-49 kilogramů a jsem naprosto spokojená. Neříkám, že by se mi kilo dole nelíbilo, ale to pro mě není důležité. Hlavní je, jak se cítím ve svém těle. Protože když porovnám svoje množství energie předtím a teď, je to úplně něco jiného. Teď cvičím i běhám 3x více, stále objevuji nové zdravé benefity, jím cokoliv chci a se svojí postavou jsem nikdy nebyla spokojenější. A váha tady opravdu nehraje žádnou roli!
A to byl můj životní příběh s váhou :D
Ne opravdu holky, se svojí váhou si nedělejte žádné starosti. Vím, že nás to někdy může naštvat a máme chuť spálit všechen tuk z našeho těla, ale i ten tuk je dost důležitý. Je opravdu mnohem lepší se zaměřit na vaše tělo a pohodlí. 
Můžete porovnat 60ti kilovou slečnu s povislým břichem, celulitidou a na první pohled nezdravým tělem a nespokojeností s 60ti kilovou, která žije zdravě, poctivě cvičí a miluje své tělo. A tady opravdu není důležitá váha! :)
Jasně, že je super, když člověk zhubne. To udělá radost většině lidí :) 
Chci tímhle říct, že i když se nějaké to kilo nahoře objeví, nemusí to hned znamenat značné přibrání i na jiných místech, než jen na té bedýnce, na které stojíte. 
A pokud se bojíte, že když přiberete, že vás váš kluk neunese, žádný strach, ať i on si pořádně zacvičí! :D
Mějte se krásně!♥


všechny váží stejně! :)

POVINNĚ PŘEČÍST!
- Myslíme si, že jsme stvořeni z čísel. Z procent v testech, kily na váze, počtem lajků na fotkách, cenovkami na oblečení, Ale nejsme. Jsme stvořeni z lásky, štěstí a naším smíchem. Jsme stvořeni z dobrých vzpomínek a z pozdních nocích a ze zákazů*. Jsme mnohem důležitější než čísla.
((*past-curfews jsem nikdy neslyšela a podle překladače to jsou zákazy vycházení :D))


! ! ! 

5kg svalů // 5kg tuku :))
6 komentářů:

Děkuju všem za úžasné a milé komentáře❤️