15.06.15

The power of positive thinking

Píšu to snad v každém life článku, píšu to už asi po stý a psát to sem budu pořád :D
A ano, tento článek bude celý jen o pozitivním myšlení.
Zase? Proč?
Protože jsem stále ani zdaleka nenapsala vše, co bych napsat chtěla (a to je hodně slabý :D)
Ale já to sem nepíšu stále dokola proto, že nemám co jiného psát. Píšu to sem proto, abych vám dala byť jen malou inspiraci k tomu, že můžete změnit celý váš život k ohromně lepšímu. A slova jako ohromně nepíšu jen aby vás to zaujalo, ale protože je to prostě tak.
A rozhodně to nechci psát tak, abyste po dočtení neměli žádné nutkání to alespoň zkusit, takže se budu opravdu snažit, protože si myslím, že si to zaslouží vědět každý.
Nemíním se tu opakovat stále dokola a dokola. Chci vám jen vše vysvětlit zase trochu jinak a zase trochu více z jiného úhlu.
Zkuste si vzpomenout na nějaké vaše špatné období (tím vám ho rozhodně nechci nijak připomínat, je to jen příklad). Většinou v těchto obdobích to začne jednou špatnou věcí a už to jde od deseti k pěti. A většinou se ani už nesnažíme to období nějak změnit sami. Čekáme jen na dobu, kdy přejde. A ta doba někdy může být vážně dlouhá.
Proč ale čekat?
Já sama moc dobře vím jak těžké je myslet v nehezké situaci hezky. Jakoby najednou vše hezké zmizelo. Ale to si jen myslíme, protože ty hezké věci tu jsou pořád. Jen zrovna teď je nevidíme.
Uvedu příklad třeba z televizních zpráv. Každý večer tam říkají, co hrozného se zase stalo, kdo co/komu něco příšerného udělal, jaký špatný stav je ve světové politice a podobné věci. Ale to, co dobrého se stalo tam je vážně jen málokdy. Musím říct, že věci, které lidi v téhle době dělají jsou opravdu nepopsatelně odporné a je dobré o nich aspoň něco vědět a dát si pozor, ale tím jak se stále zaměřujeme jen na špatné zprávy zanedbáváme ty dobré, hezké. Kolik lidí dnes někomu zachránilo život, pomohlo, rozesmálo. Tyhle klidně i maličkosti se v té veškeré negativitě úplně ztrácejí a pak nám i přijde, že už tady ani nejsou a že hodných lidí je sakra málo. Bereme je jako naprostou samozřejmost. To si nemyslím.
Lépe řečeno - většinou vidíme hlavně ty špatné věci.

Proč je to ale vlastně tak důležitý myslet pozitivně?

Když jsem poprvé slyšela něco o tom, že změna myšlení dokáže opravdu změnit můj život, moc se mi tomu věřit nechtělo. Přece to co je v mé hlavě tam zůstane, nebo ne?
Odpověď je jednodušší než si jít koupit rohlík - protože co si myslíme, tím jsme.
Když nedokážete myslet pozitivně, stává se z vás časem negativní osobnost. A to není všechno, protože to, co je ve vaší hlavě je i kolem vás.
Když myslíte a mluvíte o dobrých věcech, o tom, co milujete a děkujete za to, co máte, vše kolem vás je skvělé. A to není žádná pohádka, to je fakt.
Jak?
Řekněme, že tu jakýsi zákon. (ne, vážně sem nebudu cpát fyziku! :D)
A ten zákon přitahuje vše, na co myslíte. Tudíž když myslíte na pozitivně, přitahujete k sobě i pozitivní věci. A když se toto naučíte ovládat, máte vyhráno. Protože budete jinak reagovat ve složitých situacích. Jinak budete mluvit, psát a hlavně myslet. A jinak se budete dívat na celý svět. Je miliarda věcí, pro které můžete být šťastní. I když to jsou sebemenší maličkosti, jako například večerní bouřka, někdo vás pustil na přechodě, vůně květin nebo se na vás někdo usmál. Jsme za tyhle věci strašně nevděční. Nevážíme si toho, že vůbec máme nohy nebo ruce. Spoustu lidí, kteří takové štěstí neměli litujeme, ale abychom byli vděční za naše vlastní štěstí a zdraví, to nás pomalu ani nenapadne.
A ani nemusíte mít k radosti ani žádný důvod. Já se vždy cítím skvěle, když jsem šťastná a ani nevím proč. Takhle by to mělo být pořád. Nepotřebujeme důvod k tomu, abychom se smáli a byli šťastní. Ale když tak působíte pro sebe, působíte tak i pro vaše okolí. A jakoby kouzlem se začnou věci měnit k lepšímu. 
Neznamená to ale, že když zítra budete pozitivní, že najednou k sobě přitáhnete úspěch a štěstí. Chce to trénink. Stejně jako když chcete dobrou fyzičku nebo bicáky, musíte trénovat, abyste je měli. Já už tyhle věci vím skoro dva roky. A stále se svojí náladou bojuju. Stále je pro mě někdy těžké myslet pozitivně, když se mi zrovna nedaří. Někdy mi i přijde, že ze mě všechna ta radost vyprchala. Ale ne, to jsem jen oslepená negativitou. 
Je lehké k sobě negativní myšlenky pustit. Jsou skoro všude. Ale o dost těžší je je dostat ven, pryč v vaší hlavy. Jsou jako klíšťata. 
A to chce právě ten trénink. 
Každý reaguje na vše jinak, takže vám tady nebudu psát, jak se těchto myšlenek zbavuju já. Jde o to si to hlavně uvědomit. Můžete číst miliony věcí o pozitivním myšlení. To ale neznamená, že to vše automaticky poberete a že se tou pozitivní věcí stáváte.
Tenhle článek vám může být úplně k ničemu, když to, co tady píšu hned vypustíte anebo nepochopíte. Jasně, třeba vás to nezajímá - to chápu, ale pro ty, kteří opravdu chtějí nějak změnit svůj život k lepšímu, je tohle jediné účinné řešení.
Jde o to se naučit vidět hlavně ty dobré věci. Stejně tak, jako vidíme ty špatné. Prostě to prohoďte. Když jdete po ulici, zkuste se porozhlédnout a třeba budete překvapeni, kolik věcí ignorujete. Uvidíte někoho, kdo vám vykouzlí úsměv. Anebo ho někomu vykouzlete vy. Jasně, ne všichni vám ho oplatí, ale alespoň jste udělali něco, co vám nějakým způsobem zkrásní den.

A také tímhle nechci říct, že si člověk nemůže na něco zanadávat nebo je špatné být smutný. Je naprosto v pohodě nebýt v pohodě.
Tímhle myslím celkový pohled na věci, s kterými se každodenně celý náš život setkáváme, a které nás zkouší, jak na ně zareagujeme.
A kdo se ke mně připojí a zareaguje na ně jak nejlépe to jde? :)
protože proč být sakra smutní, když můžeme být sakra šťastní?! 

What we think we become.
Buďte takovým typem osobnosti, jakou byste chtěli poznat.
2 komentáře:

  1. Super článek! Často se mě lidi v mém okolí ptají, jak můžu být pořád tak pozitivní. Odpověď je pořád stejná - protože nebrat všechno s nadhledem, tak se z toho zblázním. Život je moc krátký na to, abychom furt něco řešili.... :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Přesně tak, také už se mě několik lidí zeptalo, jak to dělám. Není to nic složitého, chce to jen trénink :)) A mockrát děkuju! :)

      Vymazat

Děkuju všem za úžasné a milé komentáře❤️