30.08.15

Enjoy life // Lipno 2015

Krásný den všem!
Poslední víkend prázdnin jsem nemohla strávit lépe! :)
S rodiči jsme jeli k známým na Lipno, kde se zároveň konal takový menší sraz spolužáků po 30ti letech ze střední. Naposled jsem byla na Lipně když mi bylo 11, tak jsem se tam po takové dlouhé době strašně těšila.
A víte co bylo nejlepší?
Že se vůbec nic nezměnilo!
Pořád stejně skvělý lidi, pořád úžasná krajina a pořád stejně skvělá nálada!
Naprosto Lipno miluji, rozhodně ho všem, kteří tam ještě nebyli, všemi palci (i těmi mými prťavými malíčky na nohou) doporučuju!
Tenhle článek ale nechci věnovat celý jen Lipnu, ale hlavně co jsem si tam vše stihla uvědomit.






Samozřejmě sotva po příjezdu jsem vytáhla svůj otlučený mobil a začala fotit, fotit a fotit a taky hlavně promazávat staré fotky, protože mi neustále vyskakovala upozornění, že je paměť plná :D A to jsem odinstalovala asi 3 aplikace, ale prostě ne, ono se to musí vyprázdnit jen fotkami a videi.
Logika samsung :D
V sobotu jsme jeli lodí skoro přes celé Lipno a já stále fotila a promazávala a fotila. I když na fotkách ta krásná příroda prostě nevypadá vůbec tak krásně jako v realitě. A pak jsem se zarazila.
Kolikrát v životě budu mít ještě šanci se takhle projet po lodi se známými, když je tak strašně příjemně a čeká nás krásný den?
A tady nehrála roli odpověď na moji otázku.
Přestala jsem se stresovat tím, že nebudu mít dost fotek a mobil nechala mobilem. Vylezla jsem na úplný kraj lodě, nohy nechala viset a jen tak seděla a užívala si čerstvého vzduchu, příjemného větru a neskutečným pohledem na přírodu. Mávali jsme každému, koho jsme viděli na loďkách okolo a užívali si sluníčka. A bylo to tak strašně super!
A proč tohle píšu.
Někdy jsme až příliš zaneprázdnění našimi mobily, foťáky a ostatními věcmi podobně. Nevšímáme si velkých maličkostí. Je samozřejmě skvělé mít spoustu fotek a časem na to vzpomínat, to rozhodně ano! Ale nesmíme se tím nechat až tolik pohltit a přestat si užívat momentu, který se nám právě naskytl. Nejdůležitější je, abyste si ty krásné pocity pamatovali, aniž byste k tomu potřebovali nějakou fotku nebo video. Vzpomínat na ten krásný pocit.
A hlavně si to užít!
To je podle mě opravdové štěstí :) 
Po tomhle mém cvaknutí jsem už mobil skoro nevytáhla. Jasně, fotek máme spoustu, ale rozhodně jsem se nenechala převést z reality jen do vzpomínek, které mám v galerii.

Když se ještě vrátím k tomu Lipnu a skvělému dni. 
Projeli jsme se snad tou nejpomalejší lanovkou na světě na kopec, kde je Stezka korunami stromů. Je z ní opravdu krásný výhled, i když se trochu bojím výšek, a na samém vrcholu se nejdřív držela jen nějak zprostředka. Pak jsem si ale zase uvědomila, že si tento moment musím užít, protože nikdy nevím, jestli se sem ještě někdy dostanu. Takže jsem se naklonila přes zábradlí a dokonce jsem i zjistila, že to taková strašná výška není. Takže jsem se úplně zbytečně bála.
Cestu dolů jsem měla tu možnost sjet po koloběžce :D To jsem neváhala ani vteřinu (a pomyšlení zase jet dolů tou lanovkou? Kde mám helmu?!) a jen jsem se zaručila za své o 30 let starší známé, že na ně dám pozor, jelikož jsem byla jediná, co s sebou měla občanku :D A jeli jsme dolů!
Ze začátku, zase, bála jsem se abych to nenapálila někam do stromu, protože ono to bylo fakt prudký, a radši jsem přibrzďovala. Pak jsem si řekla "Sakra Nicole, pusť to trochu!", a jela rychlostí světla! :D Možná trochu přeháním, ale mně to v ten moment tak přišlo :D
Poté ještě musí zmínit, že jsem ochutnala nejlepší baštu na světě, a to je vafle na tyčce. To jestli někdy uvidíte, rozhodně neváhejte a kupte si rovnou dvě! :D
K večeru jsem šla vyzkoušet paddleboarding, a to beru snad jako nejlepší věc z celého víkendu. I přes moje obavy, že hned spadnu do vody a sežere mě nějaký žralok jsem se to naučila hned jak jsem na to stoupla, a plavala (nebo spíš paddleboardingovala) docela slušně daleko! :D A měla tu možnost u toho vidět i západ slunce. Panebože, to bylo tak... na to snad ani nejsou slova. A tenhle moment by určitě i ten nejlepší foťák a fotograf nemohl zachytit tak dobře, jak úžasný to bylo :)
A v noci, když už bylo pár hvězd a obrovský měsíc, jsem jen tak běhala po trávě, dělala hvězdy (tohle berte s nadhledem, ono to jako hvězdy moc nevypadalo :D) a tancovala. Chvíli jsem přemýšlela, že půjdu pro mobil abych něco vyfotila... ale ne, nešla jsem. A jsem za to ráda!

Tímhle článkem rozhodně nechci říct, že je špatné prostě fotit! Já focení naprosto miluji a vlastně to ani není účelem tohoto článku. Ani to, že být na mobilu je taky špatně. Ale jde o princip toho, že někdy se tím vším necháme až moc ovlivnit a zapomínáme být vděční za všechny pěkné věci, které prožíváme.
A taky přestat se pořád něčeho bát. Protože všechno co chceme, je na druhé straně strachu, a ten nám odmítá to vidět.
Jsem strašně ráda, že jsem si něco takového uvědomila. Představa, že bych celou cestu lodí byla jen ve stínu a mazala fotky, to si neumím ani představit!
Každopádně doufám, že se vám článek líbil, a třeba vám i něco dal :) Mějte se skvěle!



Tady jsem si hrála na kapitána lodi a chvíli řídila :D no, budu potřebovat trochu víc praxe v zatáčení...


Stezka korunami stromů :)) Dolů můžete sjet tímhle tobogánem, akorát je to teda docela pomalý :D



Výhled z vrcholu stezky :) 




A nakonec přidávám nejmazlivějšího bernardýna na světě! Seznamte se s Ivanem :D♥



14 komentářů:

 1. Super post ^^ ta rozhledna byla i v televizi a já se zapřísáhla, že tam prostě někdy musím vyrazit! ^^ capuccinolover.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju moc :) Je to tam strašně krásný, jestli tam někdy půjdeš, rozhodně zkus i bobovou dráhu a ty koloběžky dolů! :D

   Vymazat
 2. minulý rok sme boli na Lipne, aj na tej vyhliadke a veľmi sa mi páčilo :)
  a tiež som si toto leto na dovolenke uvedomila, že radšej budem menej fotiť a viac si tie momenty užívať, lebo ktovie, kedy sa na tie miesta znova pozriem :)

  OdpovědětVymazat
 3. Páni, to jsou krásné fotky :) To mám radost, že jsi takto strávila poslední dny prázdnin, a že sis to takto užila :) Ty fotky vypadají úplně senzačně :) Ta na té lodi, ta je super a ten hafan, jaaaaj, to by byl úúplný kámoš :D :) Krásný :) Lipno je famózní samo o sobě :)

  voguetheresa.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi zlatá! Strašně moc děkuju! :) ten hafan byl úúžasnej :D♥ Přeji krásný den!

   Vymazat
 4. Ivan je skvělý! :D
  Naprosto s tebou souhlasím. Vždy přemýšlím nad tím, jestli si mám okamžik vyfotit na památku a nebo si ho užít a nekoukat na něj přes displej telefonu.
  KattyLife

  OdpovědětVymazat
 5. Nicolko krásný článek, stezku korunami stromů chci také jednou zkusit, musí to být úúúúžasný ! ...a ještě k tomu takové luxusní počasíčko ;-)

  OdpovědětVymazat
 6. Krásny článok :) pekne si si užila posledný víkend pred školou :) bude na čo spomínať. Veľmi pekné fotky :)

  http://renkaartandlife.blogspot.sk

  OdpovědětVymazat
 7. Jeee máš strašne pekné články ♥
  http://lays-blog.blogspot.sk/

  OdpovědětVymazat

Děkuju všem za úžasné a milé komentáře❤️