04.08.15

Jak začít s blogem aneb jak já (ne)začala

Ahoj :)
Vítám Vás u nového, trošku neobvyklého článku :) 
Jen bych na úvod chtěla dodat, že to nebude žádný návod na to, jak používat aplikaci blogger a podobně. 
Bude to čistě jen pro ty, kteří o založení blogu už někdy uvažovali nebo dokonce blog mají :) 

Minulé léto mě jeden nudný den napadlo, že bych si konečně mohla založit blog. Hrozně ráda jsem různé blogy četla, a o založení vlastního už jsem párkrát přemýšlela, ale pořád jsem prokrastinovala a prokrastinovala až jsem doprokrastinovala a blog si založila.
A bylo přece léto a času je spousta, tak proč si nějaký ten čas nevynahradit na psaní článků?
No jo, to se lehce řekne :D
Už první krok pro mě byl těžký, a to název. Přemýšlela jsem nad spousty názvy, ale nechtěla jsem nic, u čeho by bylo jasné, že blog je jen o jednom tématu. Například "FITBLOG" nebo podobně :D 
Nechci se zavazovat na jedno téma. Baví mě jich psát hned několik. A pak mě napadl Coconut
A překvapivě můj blog není o kokosu :D Ale pojmenovala jsem ho tak protože miluju vůni kokosu a všechny věci s ním spojené. A jo, miluju taky arašídové máslo, sushi, běhání, knížky... ale Coconut mi prostě padl do noty.
Poté jsem si nejmíň týden pohrávala s vzhledem blogu. Na internetu jsem našla všechno, co jsem najít potřebovala a vytvořila si vlastní nápis, vzhled, ikonky a rozvržení. A blog byl skoro hotový. Zbývalo jen jedno, a to napsat nějaký článek.
A tady nastal ten problém :D

Když jsem se totiž po tom týdnu patlání se se vzhledem a koukání na desítky videí na youtube zamyslela, došlo mi, že vlastně nemám o čem psát. 
Líbily se mi blogy o zdravém životním stylu, ale co já o tom v tu dobu věděla? Teprv jsem se o to začínala zajímat. Taky se mi líbily blogy o cestování, plné fotek a zážitků, ale já žádný materiál v tu dobu neměla. A pořádně jsem ani nevěděla jak bych měla napsat úvodní článek. A vlastně jsem ani už chuť něco sepsat neměla.
A tak to dopadlo tak, že jsem se na blog úplně vykašlala.
A kdyby mě 28. prosince neosvítilo boží světlo, nejspíš už bych se k blogování nevrátila.
Měla jsem chuť něco napsat, a vzpomněla si na svůj "starý" blog. Zkusila jsem napsat welcome článek, přece kdyby se to nepovedlo anebo bych blog znovu opustila, můžu to kdykoliv smazat.
Ale to se nestalo.
Psaní blogu mě neuvěřitelně chytlo. Najednou bylo spoustu věcí, o čem psát. Nápady ze mě padaly jeden za druhým a já se snažila psát články co nejčastěji. A pořád mě psaní blogu neuvěřitelně naplňuje štěstím. Stalo se to součástí mého každodenního života. Někdy když běhám, venčím psa nebo jen tak jdu po ulici, v hlavě si sestavuji svůj nový článek. A vždy se hrozně těším, až přijdu domů a napíšu ho. I když už nepíšu tak často, jako na začátku. Ale to je úplně normální. Časem mi začalo docházet, že je mnohem důležitější kvalita nad kvantitou. Radši napíšu článek, na který budu sama hrdá a dám si na něm dost záležet, než sem pořád šoupat motivační obrázky nebo psát něco z pocitu viny, že žádný článek nebyl. 

A když se teď vrátím o rok zpět, kdy jsem si blog zakládala, uvědomuji si, že jsem vůbec ani nepřemýšlela nad tím, že čtenáři nenaskáčou lusknutím prstu. Chvíli jsem se dost bála, že se můj blog nikomu líbit nebude a že ho nikdo nebude číst. Řekla jsem o něm jen hrstce svých přátel, a někteří ho stále pravidelně čtou, což je naprosto úžasný!
Pamatuji si, když mi někdo napsal první komentář. A popravdě reaguji úplně stejně i když mi ho někdo napíše teď. Začnu skákat radostí a usmívám se jak trouba do notebooku :D Ale vždy mě to motivuje k dalším nápadům a dalším článkům. A to stejný i když mi přibude nový pravidelný čtenář. To mám chuť uspořádat afterparty! :D
A za to všechno bych Vám chtěla neskutečně poděkovat. Všem, kteří jak čtou tenhle článek, tak moje články pravidelně. Protože stále píšu jenom díky Vám! :) Kdyby nikdo můj blog nečetl, bylo by zbytečné něco psát. A jen díky Vám jsem našla něco, co mě opravdu baví. Děkuju♥ Nejradši bych Vás všechny objala, kdybyste byli se mnou! :D 

A proč tenhle článek píšu?
Protože všechno, a to i psaní blogu, chce čas. Chvíli hold potrvá, než si Vás čtenáři najdou. Ale to nejdůležitější je to hned nevzdávat jako nejdřív já. Klidně se založením blogu počkejte než budete mít nějaký nápad na články. A pokud víte, o čem byste chtěli psát, rozhodně se nebojte a napište to! :) Protože já teď děkuju sama sobě, že jsem se k tomu tenkrát vrátila a už nepřestala.


25 komentářů:

 1. Skvělý článek, je určitě jen dobře, že ses k tomu vrátila, na tvůj blog sem přišla náhodou dnes a nelituji toho. Hodně štěstí s blogem :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Babička je na tebe hrdá, Nikolko! Tvoje články jsou úplně skvělácký, a říkat ti to budu pořád!!!! Tvoje ségra (babička) Klárka:-)

  OdpovědětVymazat
 3. Super článek :) já se za svůj blog zatím stydím a nechci, aby o něm moji známí věděli, což mi to trochu stěžuje :/ ale nevadí mi to :) naopak mi zatím vyhovuje, že ho moc lidí nečte :) ale jinak je to krásný článek, který dodává jakousi "odvahu" psát dál capuccinolover.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc :) Moc si toho vážím. Máš moc pěkný blog, podle mě se nemusíš za nic stydět :)

   Vymazat
  2. Mám to samé, až po 2 měsících jsem to řekla své nejlepší kamarádce a teď po 3 měsících, dnes je to přesně 3 měsíce, haha, to ví jen moje 4 kamarádky a ségra:-) Ne, že bych se styděla, jen je mi to blbý někomu jen tak říct ,hele mám blog mrkni se.

   Vymazat
 4. Každopádně tebe ráda čtu a jsi skvělá a krásná slečna! Určitě pokračuj:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Opravdu moc děkuji, vážně mě to hrozně potěšilo!♥ Tobě také držím palce s blogem :) Klidně mi sem napiš odkaz pokud chceš, ráda se kouknu :))*

   Vymazat
 5. Ahoj, pro mě byl určitě také nejtěžší název blogu. I publikovat první článek pro mě znamenalo hodně nervozity. I když jsem věděla, že si ho hned někdo nepřečte, projela mnou pořádná nervozita. Díky blogu jsem zjistila, že mě psaní naplňuje a baví. Teď si říkám, proč jsem nezačala už dříve. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já taky byla pěkně nervózní, hlavně protože jsem si vůbec neuměla představit, že by můj blog někdo četl :) Děkuji za komentář, hezký den♥

   Vymazat
 6. Když si člověk založí blog, jakoby si pořídil nový oči. Najednou vidí ve všem co dělá 'něco'. Začne o věcech přemýšlet z jiného úhlu, začne se zajímat o jiné věci, začne vnímat zkušenosti a vyprávění lidí kolem. Všechno do sebe začne zapadat. A to je to krásný.
  Strach z toho, zda-li tvůj blog bude nebo nebude někdo číst je samosebou na místě, ale teprva až když já osobně přestala nad něčím takovým uvažovat, lidi nějak byli. A jsou a je to báječný. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Úplně mi mluvíš z duše! Strašně skvěle jsi to napsala :) Až když jsem si řekla, že vše chce čas a přestala se starat o to, zda můj blog vůbec někdo čte, začali se objevovat čtenáři. A jakmile se mi něco vtipného stane, nebo jedu někam pryč, už si v hlavě srovnávám věci, které bych mohla dát na blog :)

   Vymazat
 7. Krásně si to napsala, vše to chce čas. Také jsem si zezačátku myslela, že čtenáři se mi navalí a já budu mít "slavný blog" ale jakmile to nebylo, blog mě omrzel. To ale už teď vím, že tak to nefunguje:)
  Verranda

  OdpovědětVymazat
 8. Tak četla jsem to úplně dokonce :) To je moc milý článek :)! Smála jsem se nad názvem nebo já jsem sama strašně přemýšlela nad název :) Taky mne baví psaní článků a také je mi milo z každého komentáře :)! Máš úžasný blog, stávám se pravidelnou čtenářkou :)!!

  voguetheresa.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 9. Blog mám už viac ako pol roka a stále som len v začiatkoch - málo followerov a málo čitateľov no už som postrehla pár zmien a hlavne to, že už o mne aspoň niekto vie :) Prvé 4 mesiace? Ani jeden komentár, teraz už obvykle 2-3 :) Takže sa veľmi teším :)

  Inak článok je veľmi milý a myslím si, že človek, ktorý robí blogovanie len kvoli peniazom by tu ani nemal byť :) Ja napr. robím síce zväčša recenzie, avšak veľakrát dávam odkazy na firmy atď iba preto, aby si ľudia mohli tiež zakúpiť a nie preto, že mi tento tovar poskytli :)

  Budem veľmi rada, ak sa zapojíš do mojej GIVEAWAY o balíček AVON kozmetiky a zároveň navštíviš môj Blog by Katy :-*

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak to má podle mě být :) Psát se má z radosti a ne všude dávat reklamy a reklamy a peníze a peníze. Děkuji mockrát za komentář a přeji mnoho úspěchů s blogem, krásný den.♥

   Vymazat
 10. S tím kokosem mě to pobavilo :) také jsem se nechtěla zavazovat k jedné sféře a ani doteď přesně nedokážu říct, o čem přesně můj blog je, píšu si o tom, co mě zrovna napadne a co mě baví :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně! :D Prostě když mě napadne téma o čem psát, tak už nepřemýšlím nad tím, jestli by se mi to hodilo do blogu nebo ne. Napíšu sem prostě všechno :D Děkuji z komentář :)

   Vymazat
 11. Ahoj :)
  Nominovala som ťa na Liebster award Tag, tak ak by si mala záujem môžeš si viac prečítať v článku:
  http://everydaywithlola.blogspot.cz/2015/08/moja-nominacia-na-liebster-award.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ježiš, děkuju moc! Rozhodně v nějakém z článků na otázky odpovím, mockrát děkuji! :)♥♥

   Vymazat
 12. S názvom som mala problém aj ja.=D Chcela som niečo jednoduché a univerzálne, no pritom niečo "moje". Po pár dňoch som to vzdala a hodila tam názov podľa jednej nástenky, ktorú mám na pintereste. Čo sa článkov týka, neviem teda ako dlho tebe trvá napísanie kvalitného článku, ale mne kľudne aj týždeň (tým samozrejme nechcem povedať, že je to po tých 7 dňoch vrcholný výtvor slohovania a žurnalistiky =D)..... a čo sa týka nejaké "zverejnenia"...ja som vstup na svoj blog dokonca zakázala aj priateľovi.... kritiku od cudzích zvládam akosi lepšie ako od najbližších. Ale teda, želám s blogovaním veľa úspechov a množstvo inšpiratívnych článkov. Som rada, že nie som jediná, ktorá si týmto "prešla". =D

  OdpovědětVymazat
 13. SUper článek :)

  Jenom jestli můžu ho doplnit o Tipy pro výběr témat o čem psát (hlavně pro začínající blogerky, které nemají ještě jasně daný směr)

  http://blogr.cz/pod-poklickou/jak-zacit-psat-blog/

  OdpovědětVymazat

Děkuju všem za úžasné a milé komentáře❤️