22.09.15

Podzimní várka motivace

Všichni už se nejspíš musíme smířit s tím, že prázdniny skončily a s nimi odešlo i tak moc očekávané a oplakávané léto.
Co si budeme povídat, je to vážně smutný :D
Ale já například nejsem typ člověka, co by se válel na sluníčku hodiny a nic nedělal. Nemám ráda moc velká vedra a už vůbec nedokážu být dlouhou dobu na sluníčku. Takže zase to má pro mě i výhodu, že ty nesnesitelné pařáky konečně skončily. 
Ale my lidi nebudeme nikdy spokojení. Podzimní deště nám také začnou lézt krkem, zimní mrazy nám připadají nenormální a nekonečné, na jaře začíná létat všude samá havěť a stejně je to spíše takové očekávání na léto, a když léto konečně přijde, je moc velké vedro (a když po měsíci konečně na pár dní zaprší, už je to moc dlouho a všichni chtějí zase vedro).
A tak stále dokola :D
Když to berete takhle, nikdy nebudete spokojení.
Každé roční období má nějaké své kouzlo (ano, dokonce i ten podzim! :D)
Takže nebuďte smutní, že se blíží období každodenních dešťů a tmy už v 5 hodin. Ono to přijde ať už se vám to líbí nebo ne.
A taky po několika měsících odejde, ať se vám to líbí, nebo ne.

Já například miluji, když se mi v týdnu uvolní nějaké odpoledne, já přijdu ze školy a vím, že nemusím nic dělat. Tyhle dny jsou u mě pokladem, takže si je vždy užiju jak nejlépe to jde. Venku prší, já si udělám zelený čaj nebo horkou čokoládu a zalehnu s knížkou zabalená do deky a zapálím si svíčku. Nebo napíšu článek. Nebo si prostě od všeho odpočinu. Odpočinek všichni někdy potřebujeme.
Ale na takový relax mi většinou stačí opravdu jen jedno odpoledne, protože pak zase přijdou věci, které jsem odložila (a prokrastinovala a prokrastinovala... :D) a na leháro s knížkou už není čas.
A i když je zima, neznamená to, že se nic nemusí dělat. Pro mě přichází zimní příprava tréninků, které jsou asi pětkrát náročnější než ty jarní a letní. Co pětkrát, desetkrát. Ale už se na ně popravdě strašně těším, protože mě baví mnohem víc.
Většina lidí má v zimě tendenci strašně zlenivět, a i já jsem byla taková.
Přece summerbodygoal už je tu tam, tak teď se zase můžou půl roku vyžírat, než přijdou 1. ledna s předsevzetím, že začnou zase makat a shodí zimní zásoby :D
Mně tohle přijde strašně zbytečné. 
Proč se na všechno vykašlat s tím, že je do příštího roku ještě čas?
Jasně, jezte naběračky bramborového salátu, rohlíčků a všeho ostatního, vždyť jsou sakra Vánoce! (Já se například na trdelník těším už od srpna!)
Ale neodkládejte nějaký svůj cíl až na 1. ledna. 
A tohle neplatí jen u cvičení :) Pokud máte nějaký cíl, sen, u kterého víte, že se dá zrealizovat už teď, udělejte to. Nečekejte na to, až bude perfektní chvíle.
Ta totiž nikdy nepřijde.

Další ze zimní várky motivace je neustálé čekání na něco a zapomínání, že během plánování života ten život vlastně utíká.
Super příkladem je pátek.
Sakra, kdo nemiluje pátky?! 
Ale někdy jsou lidé tak oslepení tím, že je to debilní pondělí (přitom pondělí je taky jenom den, jako každý jiný) a jsou akorát zbytečně mrzutí.
Ne vždy se probudíme se skvělou náladou. Ne vždy se nám ve škole/v práci daří. Ale i přesto bychom to vše měli brát s rezervou a snažit se každý den brát jako jedinečný. Nikdy nevíme, komu zlepšíme den. Komu darujeme úsměv. A kdo nám ho oplatí.
Udělejte si každý den něčím radost. Klidně i tou největší blbostí na světě.
Já si radost vždy udělám hned na začátku dne, a to snídaní :D I když se mi nechce sebe víc vstát, představa, že mě čeká snídaně mě vystřelí na nohy a už jsem na cestě do kuchyně :D Nebo například každý den se snažím děkovat za všechno, co mám. V mysli si zopakuji celý svůj den a snažím se najít co nejvíce pozitiv, které v něm byly, a být za ně vděčná.

Úplně nejlepším lékem na zvednutí nálady je vypsání všech věcí, které milujete. Nedělám to moc často, ale snažím se alespoň jednou měsíčně. Vezmu si čistý papír a fixu a vypisuji vše, co mě napadne. Rodina, přátelé, můj pejsek, běhání,.. ale i losos, prázdniny, vánoční atmosféra, hudba, západ slunce, smích, vzpomínky, blog, vůně deště... Vše, co vás napadne.
Nejlepší na to celým je, že vás pokaždé napadnou nové a nové věci. Nemusíte si vzpomenout úplně na vše. Jsou věci, které tam píšu pravidelně už od začátku, ale stále jsou nové a nové a já mám pak jen lepší a lepší náladu. Tohle určitě někdy vyzkoušejte. Možná budete i překvapeni, kolik obyčejných věcí vám může zlepšit den.

No, a to bude pro dnešek vše :)
Chci Vám moc poděkovat za každé kliknutí na blog, za každý komentář i za každého pravidelného čtenáře navíc. DĚKUJU!
Byla bych moc ráda, kdybyste mi napsali, jaké témata Vás na mém blogu baví a které rádi čtete :)
Mějte se krásně!♥4 komentáře:

  1. Zlatíčko, dokonale napsaný článek a ani nevíš jak jsi mi mluvila ze srdce :-* - a naprostá pravda, proč čekat s realizováním nějakého cíle na určité datum ? opravdu, ale opravdu nikdy nepřijde ta správná chvíle, tu si prostě musíme najít sami, tím, že si řekneme ... a dost ;-) ...začít něco dělat a né čekat na něco, co třeba vůbec nikdy nepřijde !

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Přesně tak!! Děkuju moc, jsi zlato :))♥

      Vymazat

Děkuju všem za úžasné a milé komentáře❤️