06.09.15

Úsměv!

Ahoj!
Všichni (teda doufám, že všichni) jsme nějak přežili první týden brzkého ranního vstávání, a u mě teda i velkého poklesu energie :D Takže pátky opět začínají být svatými, a nedělní večery zase ne tak moc oblíbenými večery, protože zítřejší ráno už nebude ránem do odpoledních hodin.
Dneska jsem se ale konečně vyspala, aniž bych nenastavovala budík na půl sedmou (nebo dokonce i dřív), a konečně po době doboucí si můžu sednout, dát si k snídani nejmilovanější lívance, mého velikého přítele zelený čaj a napsat článek :DJelikož jsem teď nastoupila na gympl, všude na chodbách potkávám desítky a desítky nových lidí. A nemusí to být jen na škole, stačí, když například jdete po ulici nebo jste ve městě. Lidi jsou všude. A většina z nás asi kolemjdoucí přehlíží, nebo se na sebe navzájem neutrálně dívají, dokud to nezačne být trapný. Ale určitě jste už potkali někoho, koho jste nikdy v životě neviděli, a on vám i přes to věnoval úsměv. Nebo vy jemu.
Já to dělám skoro pořád. Jdu po schodech naproti někomu cizímu, a automaticky se na něj usměju. Nakupuju a usměju se na prodavačku. Usmívám se na lidi na letišti, v autobuse, v obchodech,.. Všude, kde to jde. Potkám někoho ze školy, a i když ho vůbec neznám, ihned mi tváři vyskočí úsměv. A nedělám to proto, abych byla dotyčnému jakkoliv sympatická a bůh ví co ještě. Ale protože mi to přijde naprosto přirozené.

Všichni jsme si určitým způsobem podobní víc, než si myslíme. Všichni máme nějaké kladné i záporné vlastnosti. A já kdykoliv potkám někoho, kdo mi věnuje jen tak úsměv, nebo mi oplatí ten můj, nálada se mi neskutečně zlepší, a okamžitě mi ten člověk přijde o 100% milejší. A není otázka proč se na vás někdo usmál. Ale jde o to, jak to vnímáte. I přes to, že jste neměli nejlepší den, ho můžete zlepšit někomu jinému. Nepotřebujete žádný důvod k tomu dělat radost. A i když je to jen hloupý úsměv, může opravdu změnit hodně! :)
A ano, ne vždy vám úsměv někdo oplatí. Někdy to prostě někomu radost ani neudělá, a mračí se pořád stejně. Ale to už není váš problém. Já radši budu ta, co se usmála než ta, co ne.
Nesmíte od dávání hned očekávat i dostávání. A to platí u strašné spousty věcí, ne jen u usmívání se.

A myslím, že když se usmějete, dotyčný si o vás nebude myslet, jací divní a hrozní musíte být. Takže vzbudíte i určitý, myslím že dost pravděpodobně dobrý dojem, který si třeba bude pamatovat :) Takže noví kamarádi, jupííí :D
A jasně, že se asi nebudete usmívat na úplně každého člověka, co potkáte. Ani na každého dvacátého třetího. A ani to, že úplně každému váš úsměv zlepší den. A taky se nenuťte se usmát, když víte, jak ironicky to bude vypadat.
Jako samozřejmost se to ani zdaleka nebere, ale právě proto je to potom tak milé a hezké, když to někdo udělá. A třeba hned na toho člověka zapomenete a nikdy už ho neuvidíte. Ale myslím, že by to každému mělo alespoň maličko tu náladu pozvednout :)

Tímhle svůj usměvavý článek ukončím, ale ještě vám chci popřát hodně štěstí jak ve škole, v práci nebo ať jste kdekoliv. Je zbytečné vstávat každé ráno s mrzutou náladou, že je zase pondělí, a že vás čeká hrozný a náročný den. Hrozný bude, pokud to takhle budete brát. Tak ať čeká, ale to hned nemusí znamenat, že ho náročně musíte přežít prožít :) Ten den, týden, měsíc uplyne tak či tak, tak je zbytečné ho strávit s otráveným výrazem a špatnou náladou.
TAKŽE ÚSMĚV LIDI!
a mějte hezký den! :)

15 komentářů:

 1. Nevím proč, ale já se prostě na někoho cizího nedokážu usmát pokud s tím teda nemluvím. A fakt nevím proč a strašně mě to štve, protože bych taky chtěla rozdávat úsměvy a neukazovat jen můj mrzutý obličej. :D A jinak ti přeju, ať se ti líbí na gymplu :)

  20 Knižních Faktů

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju moc moc♥ Každopádně za zkoušku nic nedáš, je to lehčí než to vypadá :)

   Vymazat
 2. Já se taky snažím na lidi usmívat. :) Někdy dokonce vidím, jak jsou z toho překvapení a možná i proto se mračí dál, protože si rychle nedokážou uvědomit, že jim někdo mohl věnovat úsměv. :))
  Já neštěstí ještě do školy brzy vstávat nemusím, začíná mi až za 14 dní. Ale vlastně ani potom nemusím brzy vstávat. Miluju vysokou školu. :D Takže s vámi vstávajícími pouze soucítím. :)
  KattyLife

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak, ale dělá mi to hroznou radost, když jsou třeba i zaskočení :D Ty jo, tak to přeju hodně štěstí, a děkuji za komentář♥ hezký den

   Vymazat
 3. Úsměv má své kouzlo, souhlasím! Já se usmívám také na každého a hlavně vždy tam, kde nikoho neznám, abych nebyla tak nervózní. Když mi někdo úsměv oplatí, mám hned hezčí den. :) ♥

  OdpovědětVymazat
 4. Krásný článek ♥ Vždycky mě hrozně potěší, když se na někoho usměji a on mi ten úsměv oplatí. To zaručeně zvedne náladu oběma stranám ^^

  www.meadelaida.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 5. Jestliže vidíš někoho bez úsměvu, daruj mu ten svůj, Možná ti nepoděkuje, ale bude ti vděčný :-*

  OdpovědětVymazat
 6. já se snažím usmívat na cizí lidi a je pravda, že jak se na ně usměju, úsměv mi většinou oplácí :)
  www.plesatazpevacka.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 7. Krásný článek! ♥
  Máš strašně hezký blog. Jak vzhledově tak i článkově. Ráda čtu tvůj blog. Je to úplně o něčem jiném než jiné blogy, jestli chápeš jak to myslím. :)
  Snažím se na všechny usmívat, nebo když se někdo cizí na mě usměje, vždy mu to oplatím :))
  Jinak ať se ti daří na gymplu :))
  http://believeyourdremas.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak,. Úsměv od úplné cizince na mě vždy udělá strašný dojem :)
   Vážně moc děkuju, neskutečně moc si toho vážím! :))* Je skvělé něco takového číst♥

   Vymazat
  2. Nemáš vůbec zač! :)
   Prosím tě, jak jsi dala na blog tu ikonu toho instagramu, tak jak jsi to tam přidala? :O Chtěla bych si to tam dát taky, ale nevím jak :(

   Vymazat
  3. Napiš mi tvůj email, napíšu ti :)

   Vymazat
  4. misapinky@seznam.cz

   jinak děkuji moc:)

   Vymazat

Děkuju všem za úžasné a milé komentáře❤️