03.10.15

Love yourself

Krásný den všem!
Zhruba před dvěma lety jsem byla ten typ člověka, o kterým tady budu dnes psát.
Měla jsem nízké sebevědomí, po každém kouknutím do zrcadla jsem na sobě viděla spíše jen chyby a měla jsem nutkání se porovnávat se všemi, a pokaždé se cítila jako ten slabý článek. Myslela jsem si, že ty holky co vídáme na sociálních sítích mají ten perfektní život, který by chtěl mít každý. Stále a stále jsem chtěla být ve všem lepší, a vůbec si nevšímala věcí, v kterých dobrá už jsem. Prostě jsem se nemilovala tak, jak by se každý milovat měl.
A popravdě ani nevím, co se se mnou stalo. Jak to, že už taková dávno nejsem. A ani si nepamatuji žádný zlom, kdy to přišlo. Ale přišlo to, a jsem za to neskutečně ráda!Každý člověk by si toto měl jednou uvědomit. Někdo sám sebe vnímá krásně odjakživa, ale takových si myslím je opravdu málo.
A ať už jste jakýkoliv, jste všichni úžasní, krásní a jedineční.
Nevěříte?
Zkuste si stoupnout před zrcadlo a podívat se na sebe z úplně jiného úhlu než kdy jindy. Přestaňte si všímat nedokonalostí a začněte si všímat věcí, za které jste rádi, že máte. Cokoliv. Ať už jsou to oči, řasy, klíční kost, postava, vlasy, úsměv, pleť...
Pořádně se podívejte. Jste krásní! :) Řekněte si to nahlas. A opakujte to do té doby, než tomu sami uvěříte.
Zkuste se na sebe takhle dívat častěji. Častěji si začnete uvědomovat, za kolik věcí jste rádi, že máte. A častěji a častěji... A nakonec se takhle na sebe budete dívat už pořád!
Taky neříkám, že to půjde hned, nebo že je to lehký. Ale jakmile to dokáže, máte prakticky vyhráno, a to úplně ve všem!

Já si například často píšu na lísteček něco milého, co mě ráno potěší. Takže ať už vstanu s dobrou nebo špatnou náladou, na stole mám lísteček, který mi hned vykouzlí úsměv na tváři :)

Strašně často máme tendenci se s někým porovnávat. Nejčastěji to je hlavně na sociálních sítích, uvedu příklad například instagram. Nějaká holka, kterou sledujete, pravidelně přidává fotky svých dlouhých vlasů, hubeňoučké postavy, plných rtů, vše fotí iPhonem 6s a v ruce má klíčky od své Audiny. Na první pohled to vše vypadá perfektně, nebo ne?
Ale ono to tak zdaleka není. My nevíme, jaká je. Nevíme, jaké má starosti, problémy, jestli opravdu je vše tak skvělé, jako na fotkách. Jen na nás tak působí. A nám to automaticky sníží sebevědomí, jelikož si oproti ní připadáme jako někdo menší.
Ale tohle všechno je jen iluze. Každý člověk má něco, co by rozhodně veřejně nevystavoval. My se také snažíme na každé fotce vypadat co nejlíp, fotit se z různých úhlů aby to vypadalo dobře a efekty také dělají zázraky, že jo :D
Tím chci říct, nesnažte se být někdo jiný. Nesnižujte své sebevědomí tím, že si myslíte, že někdo je lepší než vy.
Jediný kdo může být lepší než vy jste vy samotní :)

Mějte se rádi! Není na to vůbec nic špatného :) Neznamená to mít velké ego. Prostě se máte rádi! Vždyť jste to jediné, co vlastně máte. Ano, každý by chtěl mít něco, co mít nemůže. To je naše lidská hloupost. I já mám x stovek věcí, které bych na sobě nejraději změnila, kdyby to šlo. Ale kdybych opravdu měla možnost na sobě něco změnit, neudělala bych to.
Pokud sami se sebou nejste spokojení, udělejte změnu. Pokud nejste spokojení se svou postavou, něco pro sebe dělejte. A ne z donucení, ale pro VÁS. Pro vaší radost, pro váš dobrý pocit. Pokud vás na vás štve nějaká vlastnost, zkuste ji změnit tak, aby to bylo vaše plus. Všechno ale dělejte s vědomím, že za to bude šťastní vy, a ne někdo jiný.

A hlavně se nikdy nepodceňujte! To je asi nejhorší chyba, kterou jsem ještě nedávno dělala. Věřte si trochu. Když víte, že na něco máte, neříkejte si "ale když já to radši nebudu přehánět...". Ne, přežeňte to! Protože když si budete opravdu věřit, zvládnete i ten nejbláznivější sen, který máte. A to myslím naprosto vážně. Klidně si i řekněte "Jsem sakra dobrý/á!", protože jste. To neznamená, že jste namyšlení. Ne, věříte si a víte, že na něco máte. A to je sakra rozdíl! :)
Zapomeňte na nějaké limity. Protože když si je budete uvědomovat, ty limity tu stále budou. A je k vlastnímu štěstí vůbec nepotřebujete.

Já doufám, že jste si alespoň trochu uvědomili, jak neskutečně úžasní jste. Nepíšu tohle jen jako slepý bod, ale protože vím, jak moc je to důležité pro Vás samotné. Jakmile se začnete opravdu milovat, nic vám nebude překážet v cestě, slibuju :)
A ano, každý máme někdy období, kdy si připadáme jako ti nejhorší na světě, ale vždyť jsme pořád jenom lidi.☺
Mějte se krásně♥12 komentářů:

 1. To je krásný článek :) taky jsem měla období,kdy jsem měla problém "sama se sebou". Je to pak těžké a všímají si toho i ostatní, že jsi taková chodící hromádka neštěstí.. naštěstí jsem se v té chvíli upnula na budoucnost a řekla jsi, že to prostě JEDNOU bude zase dobré... snažila jsem se upnout na jiné věci a zaměřit se na to, co mi jde :) vážila jsem si každého úspěchu a vše dělala krůček po krůčku. Myslím, že teď už jsem zase v tom svém zdravém já :)
  www.getmovincz.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vážně moc děkuju :) Je moc dobře, že jsi si to uvědomila!

   Vymazat
 2. Jen člověk dost bláznivý na to, aby si myslel, že dokáže změnit svět, ho doopravdy změní.
  Důvěra v sebe sama je strašně důležitá a člověk dokáže velké věci, když si věří. :) Napsala jsi to opravdu krásně. Je potřeba, aby lidé měli sami sebe rádi.
  KattyLife

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Skvěle jsi to napsala :) Přesně tak, člověk si musí věřit, aby něco dokázal. Děkuju moc za komentář♥

   Vymazat
 3. Me tohle trvalo dlouho, az ve 20 jsem si uveodmioa, ze bych se mela prestat nenavidet a naopak bych se mela mit rada a mela bych si verit... Zmenit to jde ztuha, ale jde to!
  Skvely a pravdivy clanek :) Snad to nekomu otevre oci :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vážně moc děkuju :) Hlavní je, že sis to vůbec uvědomila! :) Přeji hezký den♥

   Vymazat
 4. Moc hezky jsi to napsala:)
  Já sama vím jaké to cítit se menší než všichni ostatní. Do nedávna jsem neměla vůbec žádné sebevědomí- tím žádné myslím opravdu žádné, bála jsem se jít koupit zmrzlinu:D. Teď se to trochu zlepšilo, ale stále to není ono. Pořád na sobě hledám chyby typu - mám moc dlouhé spodní řasy:D Objevila jsem ale také hodně dobrých věcí, třeba to že umím docela dobře kreslit portréty:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Těch kladných věcích je nespočet, jen si jich začneš všímat třeba až později :) Ale věř mi, je jich mnohem více než těch záporných. Děkuju za komentář, krásný den :)♥

   Vymazat
 5. Super článek! Tyhle motivační články jsou prostě TOP!

  http://fitblanka.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 6. Úžasně napsaný článek :) Vždycky mi zvedne náladu :)

  OdpovědětVymazat

Děkuju všem za úžasné a milé komentáře❤️