07.11.15

Co (kdo) mě inspiruje a motivuje

Kráááásný den všem!
Strašně jsem se těšila, až podobný článek napíšu. Neplánovala jsem kdy a jaký asi bude - ani teď moc nevím, jestli mám vůbec nějaký nápad - ale cítím v sobě, že tam někde hodně hluboko je! :D

Jelikož jsem takový malý snílek, mám několik(set) cílů, snů, vizí,.., které chci prostě do konce života splnit. Nehraje mi tady roli čas - pro mě je důležité, aby když se jako stará babička podívám zpátky tak budu vědět, že jsem udělala vše, co jsem chtěla. Měla úžasné vzpomínky a příběhy, které bych vyprávěla vnoučatům a pravnoučatům a zároveň jim dala kus sebe. Aby na mě vzpomínali jako na někoho, kdo je změnil a ukázal, že všechno je možné.
No dobře, přestanu tady básnit o své důchodové budoucnosti, protože nevím, jestli vůbec nějaký důchod budu mít a vrhnu se k věci :DSilně věřím, vím, že jde opravdu všechno. Na světě je tolik lidí, kteří dokázali nemožné! A říkat si slova typu "Ale to jsou jen výjimky..."? To jsou přesně ta slova, která dokazují, že oni si tohle zřejmě neříkali.
Já ani nemám žádný napsaný seznam, žádný plán, nic. A taky vím, že ne všechno půjde tak lehce jak se může zdát, a že hned po škole asi neodjedu a nezačnu pracovat, cestovat, vydělávat a podobně. Ale nesmířím se s tím, že bych měla jen přežívat. To rozhodně ne! A lidé, co říkají, že to si člověk nevybere, jsou pro mě jasným důkazem toho, že oni pro své štěstí zřejmě neudělali maximum.

Ale někdy si sama i říkám, jestli vážně nejsem jen naivní...

Jenže pak si vzpomenu na jeden úžasný blog - nebo spíše úžasnou osobu - Anie Songe. Tahle neuvěřitelně šikovná a pozitivní holčina bez plánu, téměř bez znalosti angličtiny a bez peněz odletěla společně se svým přítelem do Londýna. Prostě si koupili letenky a letěli.
A teď asi čekáte tu část, kdy zjistili, že to není tak lehký a letěli zpátky do Čech.
Ale ne. Našla si tam dokonce práci, naučila se angličtinu, po pár letech odletěli do Thajska, kde se živili jen z půjčeného resortu (a Anie ještě vyrábí skvělé věci jako jsou náramky, řetízky a kreslí plakáty, za které jí obdivuji ještě víc! :D). A teď jsou na Bali. A i přesto, že nemají tolik peněz, kolik by potřebovali, nemají stálý domov a žijí prostě přítomností, jsou neuvěřitelně pozitivní. Ale nebudu vám tady vypisovat vše o autorce blogu, pokud chcete, koukněte se na něj sami! :) Pro mě je to největší inspirace ze všech. Protože tady jde vidět, že i když nemáte prakticky nic, můžete mít vlastně všechno. A nejsou jen nějakou "šťastnou" výjimkou, takových lidí je hromada! Po každém Aniině článku mám neuvěřitelné množství pozitivní energie a chuť sbalit si a odjet. Pak si uvědomím, že je mi teprv 15 a že mám ještě hezkých pár let školy před sebou :D 

Další mojí velkou inspirací a motivací je představení sebe za několik měsíců. Když jsem začínala cvičit, samozřejmě že jsem měla časy, kdy jsem se na to chtěla vyfláknout. Ale nejvíc mě motivovalo to, že jsem si zkusila představit sama sebe třeba za 3 měsíce. Buď budu vypadat pořád stejně - nebo dokonce i hůř - anebo budu úplně někde jinde, tam, kde třeba je můj cíl v tuhle dobu být. A to mě vždy neuvěřitelně nakoplo.
Takže ať už se to týká čehokoliv nového, co chcete zkusit, neodkládejte to neustále na pondělí, 1. ledna, začátek měsíce nebo, klasicky, na zítřek. Pokud můžete začít hned teď, jděte do toho! Protože pokud to vážně chcete a neuděláte to hned, stejně vás to bude stále táhnout a lákat, a pokud to odložíte, v dobu kdy toho odkladu začnete litovat jste mohli být už úplně někde jinde :)

YOUR ONLY LIMIT IS YOU

Nekoukejte na to, jestli je nějaká vaše kamarádka v něčem lepší, než vy. Nezabývejte se tím, že někdo umí něco líp a že je někdo tam, kde byste chtěli být vy. Jediná osoba, která může být lepší než vy jste vy samotní. Vy jste váš největší soupeř a zároveň největší podpora. VY jste ta motivace!


Tak, teď jsem se tak namotivovala že jsem si šla dolít vodu, protože už dobrou půl hodinu umírám žízní :DA na závěr mám na vás jednu otázku: CO NEJVÍC MOTIVUJE VÁS?

2 komentáře:

 1. Rozhodně nejsi naivní. Mám to stejně! Pobavilo mě to tvé "několik(set) cílů". :D Já poslední dobou odkládám strašně. A už mi to leze krkem. Život utíká mezi prsty. A taky se chci ve stáří ohlédnout a vidět dlouhou cestu a co nejlépe využitý čas.
  KattyLife

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mám to podobně jako ty, odkládám a odkládám! :D Moc děkuju za komentář, moc jsi mě potěšila :)♥

   Vymazat

Děkuju všem za úžasné a milé komentáře❤️