31.12.15

Milovat, děkovat, přát, radovat!

Jedna z nejdůležitějších věcí, které jsem si tenhle rok uvědomila je ta, že ke štěstí stačí opravdu to nehmotné. Že nejde o to mít nejnovější mobil, který vyšel, nebo nejdražší kosmetiku. Ano, tyhle věci nám udělají velkou radost, cítíme se šťastní, cítíme to štěstí - ale má to jen své dočasné kouzlo, dokud se toho dost nenabažíme. 
Protože vždycky nastane čas, kdy vyjde ještě novější a lepší mobil, kosmetika nám dojde a tak dále.
Tohle ví asi každý. Ale nejde o to to vědět, ale opravdu tomu porozumět.
Já osobně jsem to opravdu pochopila až letos. Že nejkrásněji mi bylo, když jsem jen tak večer pobíhala po louce pod nebem s hvězdami, které ve městě nevídám. Když jsem viděla padat první hvězdu. Nebo když jsem jen tak seděla na kameni v Řecku a pozorovala okolní lidi a přírodu. Nebo když jsme jen tak s přáteli bez plánů někam vyrazili. Nebo když se někomu z mých blízkých něco povedlo nebo stalo něco skvělého.
Tohle jsou opravdové věci, které nás udělají šťastnými. A ten pocit si dokážeme pamatovat i několik let. Prostě když si uvědomíme, že život je krásný protože prostě je. Bez jakéhokoliv důvodu. Protože vždycky byl.


Samozřejmě, že tohle štěstí taky netrvá věky. Ale na rozdíl od těch hmotných věcí ty vzpomínky budeme mít navždy. To je můj největší životní cíl - mít ty nejlepší vzpomínky, jaké můžu mít. Překonat strach a udělat to. Protože když se za hodně hodně let podívám zpátky, budu si děkovat, že jsem tu šanci vzala. 
A stačí k tomu opravdu jen to, co máme my všichni. Nikdo nemá víc nebo míň. 
A o tom to právě je :)

MILOVAT K tomu snad ani nemusím nic psát. Láska je přeci to, z čeho žijeme. Láska k druhé osobě, rodině, přátelům, k sobě samotnému. Láska je to, z čeho žijeme, co nás učí a co máme v průběhu celého života.

DĚKOVAT Děkujte, když se vám něco povede. Děkujte svým blízkým za to, že je máte. Děkujte za svoje zdraví. Děkujte za všechny jak hezké, tak špatné věci, protože právě ty vás připravují a učí. Děkujte za to, že žijete, že máte kde bydlet, co pít, jíst. Děkujte! Nic není samozřejmost a lidé mají velkou tendenci si to, co mají, uvědomit až když to ztratí. Proto si važte všeho, co máte. Nemusí to totiž znamenat, že to budete mít navždy.

PŘÁT Přejte ostatním úspěch a štěstí. Přejte lidem jen to hezké. Podporujte je! Snažte se nedostat do stavu závisti a vzteku, když má někdo to, co vy ne. Jak řekl Buddha, Udržovat v sobě zlost je jako držet rozpálený uhlík s tím, že ho chcete po někom hodit; spálíte se jenom vy.
Nepřáním ostatním ničíte jen sebe. Přitáhnete tím k sobě jen negativní energii, která bude ničit vás, ne toho, na koho jste tu negativitu chtěli vyslat. Když budete přát ostatním, budete ty věci přitahovat k sobě samotným - a můžete mít nakonec i něco lepšího, než jste si přáli. Všechno je v mysli, na co myslíte, tím se stanete.

RADOVAT Radujte se i z nejmenších maličkostí, které vás každý den potkávají. Že máte doma vaše oblíbené jídlo, že je víkend a můžete spát dlouho, že vás čeká něco milého. Tady platí stále to samé - neberte věci jako samozřejmost. Užijte si tu radost. Užívejte si krásné okamžiky. Milujte. Děkujte. Přejte. A radujte se! A není otázkou proč, otázkou je proč sakra ne? 


Na konec Vám chci popřát skvělý Nový rok. Ať si splníte co nejvíc snů to jde, získáte spoustu nových zkušeností a vytvoříte nezapomenutelné zážitky☺ Děkuju, že tu jste se mnou. Příští článek tedy už v roce 2016! 
Mějte se skvěle - ne, ještě líp!♥

7 komentářů:

 1. Úžasně napsané :) cítím to úplně stejně :) někdy cítím úplné štěstí jenom proto, že prostě jsem :) ani to nedokážu pořádně popsat tak jako ty :) díky za tvá slova :) Cappuccino Lover

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsi strašně moc hodná Ali, děkuju moc! :)♥

   Vymazat
 2. Krásně napsané :) ! Musím s tebou jen souhlasit ! Je to divné,ale i já jsem toto pochopila teprve tento rok,ale nikdy bych to štěstí a všechno okolo nedokázala tak krásně popsat :) !

  http://runeatandtravel.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vážně moc děkuji, udělala jsi mi obrovskou radost :) určitě bys to dokázala napsat i mnohem líp :) Přeji krásný rok 2016!

   Vymazat
 3. Nemůžu nesouhlasit :). Ale přát je občas sakra těžký! :D

  OdpovědětVymazat
 4. Tvoje články mi vykúzľujú úsmev na tvári :)

  OdpovědětVymazat

Děkuju všem za úžasné a milé komentáře❤️