01.12.15

Napište si svoje radosti!

Ahoj!
V tomhle článku vám prozradím moji super metodu nejen pro lepší náladu, ale i pro uvědomění si, kolik krásný věcí, které milujeme, kolem sebe každý den máme.
Určitě jsem to už v nějakém starším článku zmínila, ale myslím, že si to zaslouží trochu mnohem více pozornosti.
A o co teda tak zázračného teda jde?

Je to naprosto lehké. Prostě si vypište, co milujete!

Vezměte si papír, nějak pohodlně se uvelebte a začněte vypisovat všechny věci, které máte rádi. Úplně všechno, co vás napadne!
Já vždycky začínám u rodiny, přátel, zdraví,... potom začnu vypisovat věci, které mě baví, co ráda jím, piju, poslouchám, čtu,... a po chvíli už hledám nějaké malé bílé místečko abych tam ještě nějak nacpala věci jako klouzání se po bytě v chlupatých ponožkách... :D
A najednou mě napadá strašně moc věcí. Věci, které si ani neuvědomujeme, protože to jsou úplné maličkosti.

ALE O TOM TO PŘECI JE, NE? RADOVAT SE Z MALIČKOSTÍ.

I když to možná zní jako úplná zbytečnost, rozhodně doporučuju každému, aby si to aspoň párkrát za rok zkusil vypsat. Můžete klidně mít jeden obrovský papír a psát si tam vaše radosti průběžně. To je jen na vás!
Mně se na tom strašně líbí to, že mě při každém novém seznamu napadají úplně nové věci. Buď přibyli nebo jsem si na ně předtím nevzpomněla. U mě hraje docela velkou roli to, jaké je zrovna roční období - v létě si ani nevzpomenu na lyžování, ale vše co napadá jsou věci typu procházky u moře, meloun, příjemný teplý vítr, běhání u moře, plavání v bazénu, vodní atrakce, studená osvěžující sprcha... a v zimě naopak je půlka mého seznamu jen o vánoční atmosféře, lyžování, cukroví, trzích, sněhu, reklamě na Coca-colu a kofolu, teplé sprše... :D
A taky zjistíte, co se u vás změnilo. Zda přibylo něco, co by vás před pár měsíci ani nenapadlo, že vás bude bavit. Jestli jste objevili novou zemi, kterou jste si naprosto zamilovali, nebo ochutnali nejlepší dortík na světě.
Nějaké svoje starší počmárané papíry s radostmi stále někde mám (někde v mém slovníku znamená, že je možná najdu v roce 2020 - když budu mít štěstí). Ale stejně bych si je možná ani nepřečetla - protože se prostě měníme a s námi se mění i naše radosti. Nějaké s námi přece ale stále zůstanou - až nás procházky u moře unaví, vítr začne otravovat a až se přejíme toho nejlepšího dortíku... :)

Pokud si zkusíte svoje radosti vypsat, určitě pochopíte, o čem mluvím! Mě to vždycky tak neskutečně nabije pozitivní energií a najednou je všechno takové ... krásné! :D
Snad se vám článek líbil :)

Mějte se náááádherně!♥

4 komentáře:

 1. Super článok. Určite tvoj tip vyskúšam. Teraz budem mať trošku viac času tak som zvedavý, čo všetko mi napadne :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju moc :) tak pak dej vědět jak to šlo :)

   Vymazat
 2. Je to pekný nápad, pretože ľudia si často nevážia to čo majú a stále po niečom túžia a niečo im chýba (sama som taká ale chcem to zmeniť).

  keelifestyle.blogspot.sk

  OdpovědětVymazat
 3. Tohle rozhodně vyzkouším a mohla bych to psát třeba každé 2-3 mesíce a pak to bude zajímavý si to přečíst po roce nebo déle :))

  OdpovědětVymazat

Děkuju všem za úžasné a milé komentáře❤️