08.12.15

Tipy pro krásnější den

Zdravím všechny své úžasné čtenáře!
Každé ráno máme možnost našlápnout den se správnou nohou, a taky ne vždy se nám to povede. Někdy je den už od zazvonění budíku úplně na nic. Ale to neznamená, že ho nemůžeme nijak změnit! :) Sepsala jsem nějaké tipy, které mi vždy den nějak zlepší. Budou to sice úplné blbosti, které zná každý - ale na druhou stranu to někomu může pomoct z věčného stereotypu.


1. SNÍDANĚ
(docela by mě zajímalo, jestli to někoho u mého článku překvapilo :D)
Jasně, že snídaně! Vždyť je to váš start metabolismu a energie na celý den. A pokud si říkáte, že ráno nemáte čas připravovat si ještě snídani, není žádný problém si jí připravit už večer a ráno jenom doohřát nebo rovnou sníst :) Receptů je spousty, i tady na blogu jich najdete dost. A pokud vám snídaně nedělá ráno dobře a máte zkušenosti s tím, že vám mnohem více prospívá snídat až později, udělejte si aspoň čaj nebo kafe a tím si krásně ráno zpříjemněte. Pijte a jezte pomalinku, nikam nespěchejte a vychutnejte si to! Já si klidně i o těch 10 minut přivstanu, abych si ráno vychutnala. Sice je to vzácných 10 minut, ale za tu snídani to stojí!
A tohle všechno nedělejte jen u snídaně, ale u všech jídel. Opravdu si je vychutnávejte a zbytečně je do sebe neházejte.

2. HUDBA
Úplně první věc, co udělám když ráno vstanu - pustím si Óčko. Ne vždy se mi všechny písničky co pouští líbí, ale hlavní je mít tu zvukovou kulisu! :D Vážně se mi ověřilo, že je ráno hned lepší, když mám puštěný písničky. A to samé platí i odpoledne nebo večer. Když se nudím (ale ne natolik, abych se učila), tak mi hudba vždy mnohonásobně zvýší náladu, produktivitu a energii. A zvlášť teď, když je vánoční období - to jedu písničky 27/7! :D I při psaní tohohle článku si pozpěvuju All I want for Christmas is youuuuuu...
 
3. MILÉ LÍSTEČKY
Tohle dělám taky poměrně často. Večer než jdu spát si na lísteček napíšu nějaký vzkaz pro své zítřejší já. A ráno mi to vážně vykouzlí úsměv na tváři! Můžete si napsat i víc lístečků a dát si je na různá místa po pokoji a během dne na ně narazit. A nebojte se být k sobě supermilí! :D*

4. 100 KROKŮ VDĚČNOSTI
Tohle dělával Albert Einstein. Každý den, když někam šel, si přibližně 100 metrů  říkal po každém kroku děkuji. A rozhodně to nemusíte dělat každý den, ale když si na to někdy až někam půjdete vzpomenete, zkuste to. Například cestou do školy, když věnčíte psa, když jdete něco koupit... Mně to vždycky ten den zlepšilo :) 
Anebo si vezměte nějaký sešit a začněte vypisovat věci, za které jste vděční a proč jste za ně vděční. Začnete si mnohem víc vážit všeho, co máte - a to je štěstí! 

5. ÚKLID 
(mami, jestli si tenhle článek někdy přečteš, 100% budu mít zrovna v pokoji bordel, tak to prosím nekontroluj)
Teď si asi říkáte, co má sakra úklid společného s hezkým dnem :D Ale já to tak třeba mám. Když ráno vstanu do neuklizeného pokoje, sedací pytel se doslova pod tím vším oblečením vypařil a na stole mám 3 hrnky, jednu nedopitou skleničku a talíř z večeře - no, do radostného výkřiku mi zrovna není :D Proto aspoň večer se snažím všechno nějak pouklidit, abych se ve svém vlastním pokoji ráno cítila příjmně. Sice už druhé odpoledne mám úplně stejný - často i větší - bordel, ale snažím se hecovat, abych se k tomu úklidu dokopala :D

6. MÍT SE NA CO TĚŠIT
I když ne vždy nám to tak přijde, myslím, že určitě je alespoň 1 věc, na kterou se ve dne můžeme těšit. Ať už je to vidění se s kamarádkou, těšení se na čtení knížky, až půjdeme domů ze školy nebo až si vezmeme čokoládku z adventního kalendáře. Musíme hledat ty pozitivní věci, okolnosti, vztahy - nějaké negativní věci nás napadnou vždycky, ale co z těch špatných věcí máme? :) správně, nic. 

7. CVIČENÍ / SPORT
Teď jsem si úplně vzpomněla na mojí kamarádku, která mi jednou venku řekla, jak se strašně těší domů, až si zacvičí :D (ahoj Klárko!) 
Ale já jsem to samý. Každé pondělí se strašně těším na crossfit, a i když tam nechodím dlouho a pokaždé po něm vypadám jako umírající brambora vykoupaná v potu - těším se vždycky. A i po dobrém běhání se cítím skvěle - i po tom méně dobrém. Jakýkoliv sport děláte, měl by vám něčím dělat radost. I když se mi kolikrát na trénink prostě nechce a přemýšlím, jak si zlomit nohu 20 způsoby a jestli náhodou se z toho malého mráčku na obloze nevyklube tornádo... po tréninku se nakonec (skoro) vždy cítím dobře! (možná i proto, že mě doma čeká jídlo :D) 
A třeba ranní jóga? To přímo mluví o skvělém začátku dne! (ale ne tak skvělém, aby ses k tomu konečně dokopala, viď Nicole). Nebo jenom stretching na protažení celého těla. Udělá to dobře vašemu tělu = udělá to dobře VÁM! :)

8. DĚLEJTE RADOST!
A poslední tip. Ze všeho nejvíc si uděláte radost tím, že jí uděláte někomu jinému. Kolikrát stačí jen prostý úsměv! Nebo říct vašim blízkým, že je máte rádi. Nebojte se někomu říct, že mu to sluší, co se vám na něm líbí a že jste rádi, že ho máte. Zkuste se zamyslet, jestli by to udělalo radost vám. Ano? Tak jí udělejte i někomu dalšímu! Tyhle věci nic nestojí a přitom dokáží změnit tolik! A navíc - Vesmír to vždy vidí :)


Doufám, že se vám článek líbil :) Mějte se krásně, užívejte si poslední chvíle tohohle roku a stravte je se svými nejmilejšími! Mám vás ráda, krásný den♥


6 komentářů:

 1. Ďakujem za motivačné slová :-)
  Tiež sa snažím vybudovať si takéto príjemné rituály, ale nie vždy sa mi to darí :-(

  keelifestyle.blogspot.sk

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já moc děkuji za komentář♥ To asi nikomu z nás, ale hlavní je, že se to snažíme změnit :) Krásný den♥

   Vymazat
 2. Krásný článek :) !
  Se vším se naprosto ztotožňuji,ale ty lístečky by mě opravdu nenapadly :) ! Skvělý nápad,pokusím se je zavést :D !

  runeatandtravel.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Udělala jsi mi strašnou radost! :D :) děkuju moc za komentář❤️ Lístečky určitě zaveď, jsou skvělý!:D

   Vymazat
 3. Krásné !Každé ráno mám 10 min protahovací cvičení, bez kterého si už den ani neumím představit a na závěr si vždycky vyslovím přání, jak chci aby ten den vypadal a opravdu se mi to vše plní ;-) ....jo a mám tě ráda !!!! :-*

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi fakt zlatíčko❤️ Já tebe teto moje😘😘

   Vymazat

Děkuju všem za úžasné a milé komentáře❤️