06.01.16

Vesmír má někdy zvláštní smysl pro humor

Stalo se vám už někdy, že jste si něco moc přáli a ono se vám to dokonce splnilo - jen úplně jinak, než jste si to představovali?Uvedu něco z mých nedávných zkušeností. Hrozně si přeju vidět někdy živou koalu nebo pandu. Rozkošní huňatí medvídci - jeden z nich je super línej a druhej má tak sto kilo - ale oba jsou prostě boží! A vidět je naživo, to musí být panečku zážitek! (Nebo aspoň v té zoo, protože pravděpodobnost, že aspoň jednoho z nich někdy uvidím naživo je stejně velká, jako ta, že někdy pochopím fyziku.)
Jelikož jsem se seznamu přání na rok 2016 fakt nebála, mezi mými sny je právě i vidět jednoho z nich. Napsala jsem něco na způsob jako Vidět koalu nebo pandu.
A hned druhý den, 1. ledna, se mi to splnilo. Viděla jsem pandu - dokonce dvě!...
...v televizi

Kamarád mi jednou říkal, že si strašně přál nedostat z testu čtyřku. A splnilo se! - dostal pětku :D 
Kamarádka si přála jeden den vidět kluka, který se jí líbil. A viděla ho - tak 300 metrů od ní a jít úplně opačným směrem :D A to že si ho přála potkat, to už Vesmír nevěděl.

Je vtipné podobné zážitky pozorovat. Člověk by si i řekl, že mu to snad někdo dělá naschvál. Já například věřím ve Vesmír a trochu i v tu karmu. Věřím, že myšlenky a vibrace, co vysílám, ke mně odráží Vesmír zpět. To on ví, jaké myšlenky vysílám, jakým způsobem je vysílám a co po něm chci, aby mi poslal*. A také věřím, že když uděláte něco opravdu hnusného, karma vám to plnou ranou vpálí zpět - pětinásobně. A samozřejmě i naopak, když pomáháte a dáváte, karma vám to také několikanásobně vrátí zpět v podobě štěstí pro VÁS. Tady je jen problém neočekávat, že hned jakmile něco dáte, něco dostanete. Takhle to nefunguje. Pomáhejte a dávejte abyste udělali radost ostatním, ne SOBĚ. Až potom se vám to může vrátit.

Ale tohle jsou jen moje názory. Vy můžete věřit úplně v cokoliv jiného, ať už je to Bůh, andělíčci, talisman, osud, štěstí, sousedčina kočka, nebo že vás potrestal duch vašeho mrzutého souseda za to, že jste mu ujeli výtahem... To je na vás.

* "To on mi posílá to, co po něm chci."
Tak jak to sakra, že jsem neviděla živou pandu, když jsem si to přála?
No, jenže když se podívám zpět, řekla jsem si, že chci vidět pandu nebo koalu. Nikde o tom, že musí být ve volné přírodě nebo v zoo jsem se nezmínila. A to Vesmír přece nemůže vědět! :D On mi splnil to, co jsem mu poslala. A to, že někde hluboko v mysli jsem vlastně myslela úplně něco jiného, to už není jeho problém. Někdy si hold musíme dávat majzla na to, co vlastně doopravdy chceme.
Někdy i věci, které jsou pro nás důležité a přejeme si je ze všeho nejvíc můžou dopadnout takhle. Například potkat muže svých snů. Opravdu ho můžete potkat, přesně podle vašich představ. Ale může být taky už dávno ženatý s pěti dětmi a šťastný se svou manželkou. Nebo bude mít jinou orientaci, než jakou jste po něm chtěli. To jsou hold žertíky, kterými nás Vesmír občas škádlí. 

Když to tak vezmu, plní se nám vlastně všechno, co si přejeme. Jen někdy úplně jinak, než jsme to chtěli! :D
Kdo ví, jak říct Vesmíru, jak by to měl udělat správně. Ale o tom to asi celý je - Vesmír si s námi pohrává a my si pohráváme s ním. Ale musíme uznat, že někdy je k nám opravdu vstřícný. Někdy nám vysílá  přesně to, co si přejeme. A nebo možná ne... možná nám vysílá i něco ještě dokonce lepšího, než jste si představovali :)


A co vy, máte nějaké vlastní zkušenosti s hrátkami Vesmíru?

10 komentářů:

 1. Tohle je zajímavé zamyšlení.. Takhle jsem nad tím ještě nikdy nepřemýšlela, ale rozhodně na tom něco pravdy bude. Je dobré vědět, že svá přání musíme specifikovat. :D

  OdpovědětVymazat
 2. S hrátkami vesmíru, ehm Vesmíru, asi každý :-D A jen jsem chtěla dodat, že jsem taky blázen do pand, mám s nimi doma všechno - ponožky, čepice, šperky, obrázky a dostala jsem i pandí chlupatý overal :-)
  Taky jsem je musela vidět pandy naživo a otravovala jsem s tím tak dlouho, až nás můj bývalý šéf vzal celou firmu na výlet do Vídně, podívat se na pandy :-) A ve Vídni jsou pandy v ZOO opravdu krásné, můžu doporučit (a když jsme tam byli my, tak měli i mladé). Vydržela bych se dívat celý den na to, jak sedí a tlačí do hlavy bambus :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To s těmi pandami je úžasné! :) Já do nich až tak veliký blázen nejsem, ale miluju zvířátka a pandy rozhodně patří na vrchol těch nejroztomilejších! :D

   Vymazat
 3. Jojo, já na karmu věřím už sakra dlouho. Ikdyž jí to teda občas pěkně trvá, ale zatím mě nezklamala. Musím zaťukat, aby tomu tak bylo i dál. :)
  Ono se to řekne, něco si přej, ale né vždycky to vyjde tak, jak by člověk chtěl. :D a přesně kvůli tomu, co píšeš. Člověk si řekne, že by chtěl potkat toho pravého, mít vysněnou práci, cestovat.. Toho pravého potkáš, ale bude to ženatý gay, vysněná práce může být s blbými kolegy a cestovat může člověk taky, ale třeba s roubíkem v puse u někoho v kufru auta.. :D
  Michelle B

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ježiš, tenhle komentář mi tak zvedl náladu! :D Děkuju moc!

   Vymazat
 4. Opäť úžasný článok na zamyslenie.
  Myslím, že je to tak ako píšeš. Ja síce verím v Boha a naňho obraciam svoje želania a prosby, ale tiež vidím, že sa mi v mnohom snaží vyhovieť :-)

  keelifestyle.blogspot.sk

  OdpovědětVymazat
 5. Jo přesně to znám" Člověk si prostě musí umět přát :D Je o tom i knížka : Jak si správně přát, je to zajímavé :)

  OdpovědětVymazat
 6. Já byla na jednom semináři o tom, jak si stačí přát a tam jedna paní mluvila o tom, že je nutné si přát přesně...Je to sice mrazivá historka, ale ta paní si každý večer opakovala, že si přeje odejít z práce a jezdit okolo světa...a pak se ji stal úraz. Zůstala na vozíčku a každý den jezdila na procházky okolo rybníka Svět...takže prý měla splněno. Je to někdy fakt až děsivé, ale bývá to tak. Někdy ani nevíme, co si přejeme...
  FitBlanka.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat

Děkuju všem za úžasné a milé komentáře❤️